Mybb Hakkında Soru ve Sorunlarız, Yardım ve Destek için MybbDepo external Adresini Ziyaret Ediniz.
Sponsor Reklam

duyuru Güncel Duyurular!
Güncel MyBB Dökümanları.. Güncel + Orijinal MyBB Sürümleri..
bilgi mybb

Anket Başlığı: Önce Hangi Tema Yapılsın ?
Anket kapatılmıştır.
İslami Bir Tema Yapılsın
59.09%
13 59.09%
Türkiye Teması Yapılsın
31.82%
7 31.82%
Kararsızım !
9.09%
2 9.09%
Katılımcı sayısı: 22 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
[Öneri] Önce İslam mı ? Yoksa Türkiye Teması mı ?
#1
Anket 
MyBB için Önce İslami Tema mı Yoksa Türkiye Temasımı Yapılsın?

Merhaba Arkadaşlar;
Sözlerime başlamadan önce başlık oldukça tetikleyici ve ciddi olduğu için şimdiden affınıza sığınıyorum ve kendimi, daha doğrusu anlatmak istediğimi sizlere daha iyi ifade edebilmek için bu şekilde bir konu başlığı kullandığımı bilmenizi istiyorum.

Gelelim konumuza; Bildiginiz gibi MyBB'nin çok eksiği var, her ne kadar eklenti ve güncelleme yayınlansada istenilen ve tatmin edici sonuçlara ne yazık ki tam olarak ulaşamıyoruz.
Bu konuda bende dahil hepimiz sonuna kadar haklıyız, ama şunu söylemem gerekir ki suçun temeli tasarımdan başlıyor ve birazda bizim temalar üzerindeki bilgisiz düzenlemelerimizden de kaynaklanıyor.

Peki neden tasarım? tasarımın tatmin edici sonuçlar ve seo + hit ile ne alakası var diyen olacaktır içinizde.
Seo ve optimizasyonun temel ve ana unsuru bir web sitenin tasarımından başlar, bunu hiçbir zaman unutmayalım ve kendimizi öyle eklentilerler, backlink kasmalarla kısıtlamayalım!

Seo uyumlu bir web tasarımı, (teması) için bundan sonra ilk adımlarımızı atıyoruz. Seo tatikleri ve üst sıralara çıkmanın yolları ve anlatım konularına başlamadan önce ilk olarak %100 olmasada en az %85 seo uyumlu MyBB Temalarını paylaşmak artık şart oldu.

Konu başlığında belirttiğim gibi birçok kişi belkide benim hep söz verdiğim fakat bir türlü başlayıp da paylaşıma sunmadığım allı şallı seo'lu temaları bekliyordur. Bu konu içinde ayrı bir özür diliyorum beni sabırla bekleyen arkadaşlarım ve kardeşlerimden.

Şimdi konumuza geri dönelim; Şu an itibari ile paylaşıma sunmak için hazırlıklarını yapmış olduğum ilk temamım seçiminde biraz kararsız kaldım ve bu konud bana yardımcı olabilmeniz için bu konuyu açma gereği duydum.

Soru-Sorun Soru gayet basit arkadaşlar, ilk önce islami, (dini) bir temamı yapayım, yoksa güzelim ana vatanımız için şöyle şanlı bir Türkiye temasımı yapayım?

Birde mümkünse temada olmasını istediğiniz ve öyle aşırıya kaçmamak şartıyla özellikleri hakkında da fikirleriniz var ise çekinmeden konu altından yazabilirseniz eğer, bana bu konuda da ayrı bir yardımcı olmuş olursunuz.

Makale-Not Not: Son olarak konuya birde anket ekledim arkadaşlar, mümkünse anket'e oy verin ve belki yorum yada düşüncesini yazmak istemeyen arkadaşlarımızında bu şekilde fikirleri almış oluruz.

İslami Tema serisi 5 ayrı versiyon olarak tamamlanmıştır ilk 4 versiyonu şu anda indirilebilir durumda.

İslami v1 Temayı İndirmek için:
İslami Tema İndirDahili url link - internal url

İslam-v2 Temasını İndirmek için:
İslam-v2 Tema İndirDahili url link - internal url

İslam-v3 Temasını İndirmek için:
İslam-v3 Tema İndirDahili url link - internal url

İslami-v4 Temasını İndirmek için:
İslami-v4 Tema İndirDahili url link - internal url
MyBB.Com.TR Sağ Ok XpSerkan.Com Sağ Ok FB.Com/XpSerkan
Google: +MyBBGrup Sağ Ok FaceBook: #MyBBGrup Sağ Ok Twitter: @MyBBGrup Sağ Ok YouTube: ►MyBBGrup
MyBB Destek Sağ Ok MyBB Tema Sağ Ok MyBB Eklenti Sağ Ok MyBB Seo
≧◔◡◔≦ I Love You MyBB (>‿)
Ara
#2
İlk yorum benden olsun xpserkan,
Dinimize canımız feda, fakat işe manevi olarak değil ekonomik ve mybb sitesine yakışır bir tema olması lazım diye düşünüyorum, nedenini soracak olursanız mybb.com.tr olarak sadece Türkiyede değil dünya üzerinde bir site olması yani tüm dünyadaki mybb kullanıcılarına destek olarak vermesi bakımından maneviyatı ikincil olarak bırakmalıyız diye düşünüyorum. Kısa ve öz olarak benim düşüncelerim bunlar
Ara
#3
Bence her şey maddiyat değildir en fazla yaşayan 100 yıl yaşıyor ya sonrası? Din birileri tarafından çok yanlış aksettirilmiş insanlar dinlerini bilmiyorlar. Dinimiz o kadar güzel yaşaması kolay bir dinken birileri çıkıp dinimizi yaşaması zor bir din olarak aksetmiş.

Hal böyleyken ve her evde internet varken ve insanlar artık merak ettikleri şeyleri internetten arıyorken islami sitelerin gerekliliği gözler önüne seriliyor. Eğer böyle bir düşünceniz varsa tavsiye ederim.

Çünkü; belki birileri sizin yaptığınız temayı kullanan siteden bir makale okuyacak ve dininin aslında çok zor bir din olmadığını anlayacak ve noksan olan ibadetlerine başlayacak buna dolaylı yoldan siz vesile olmuş olacaksınız ve onun yaptığı her ibadetten sizde mükafatlandırılacaksınız. Bu kötü bir şey olmasa gerek? Belki siz o güzel temayı yapmasaydınız o site ilerlemeyecek ve bir insan kazanılmayacaktı.

Derin bir yorum oldu ama görüşüm bu yönde benim. (:

Ayrıca Türkiye teması da fena olmaz Gülümseme ben pek anlamam ama elimden gelen bir şey olursa yardım etmek isterim doğrusu..
Ara
#4
Serkan Kardeşim Ben İslami Forum Kullanıyorum ve İslami Forum Kullanan Arkadaslarımda Var Ciddi Manada İslami Temaya İhtiyac Var. Özellikle Mybb de İslami Tema Maalesef Tüm Aramalarıma Rağmen Yok, Birtane Var 1.4 Onunda Linkleri Uçmuş İndiremiyoruz..
İslami Tema Yapman Durumunda Gerçekten Çok İlgi Duyulacaktır Böyle Bir Temayı Dört Gözle Bekleyenlerdenim..
Türkiye Temasına Gelince İnsallah Onuda Tabikide Görmek İsteriz Kullanan Kardeşlerimiz Olacaktır, Ama Öncelik İslami Tema Olursa Daha Güzel Olur Nedeni Mybb Türkiye Temaları Zaten Mevcut İlgin İçin Teşekkürler Karar Tabiki Senindir...
Ara
#5
Öncelik olarak İslami Tema daha mantıklı olacaktır , Türkiye teması'da gecikmeden çıkmalı bence.
Ara
#6
Bu Aralar Türkiye Temaları Baya Çoğaldı Ancak İstediğini Bulamayan Birçok İslami Forumu Olan Arkadaşlarımız,Dostlarımız Var. İslami Temanın Yapılması Ardından Türkiye Temasının Yayınlanması Daha Cazip Görünüyor
Ara
#7
Önce Türkiye Teması yapılması sonra da islami tema yapılması taraftarıyım. Çünkü Tr temayı kullanan daha çok olacaktır ve islami tema daha allı şallı olmalıdır 2. planda onunla daha çok ilgilenilebilir.
AraKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© 2009-2018 MyBB.Com.TR Internet Hizmetleri, MyBBGrup.Com Alt Kuruluşudur.

Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) MyBB.Com.TR'ye aittir.
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. MyBB.Com.TR sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır.
Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.
teknoloji forumu , haber