Mybb Hakkında Soru ve Sorunlarız, Yardım ve Destek için MybbDepo external Adresini Ziyaret Ediniz.
Sponsor Reklam

duyuru Güncel Duyurular!
Güncel MyBB Dökümanları.. Güncel + Orijinal MyBB Sürümleri..
bilgi mybb

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
MyBB 1611 - Pro-v9 Güncelleme + Geçiş Paketi
#1
Araç-Modifikasyon 
MyBB Forumu Orjinal 1.6.10 + 1.6.11 ve Pro-v8 sürümlerinden Pro-v9 Sürümüne Geçirme/Güvenlik Güncelleme ve Versiyon Yükseltme Paketi
mybb-pro-v9-header-logo.jpg
Merhaba arkadaşlar, sevgili pro paket kullanıcıları,
Bu paket sayesinde 1610 pro-v8 sürümünden sorunsuz bir şekilde 1611 pro-v9 serisine geçiş/güncelleme yapacağız. Göz Kırp
Aynı şekilde Orjinal mybb kullanan site sahipleride bu paket ile sitelerini 1610 + 1.6.11 sürümlerinden pro-v9 sürümüne geçirebilecekler..

İlk olarak işlem yapmadan önce, Full FTP + Veritabanı yedeklerinizi MUTLAKA alınız.. Ünlem

Yedek alma konusunda bilginiz yoksa eğer şuradaki konulardan yararlanabilirsiniz..
(incelenmesi tavsiye edilir.)

Onay-Cevap Aşama 2: Yedeklerimizi aldıktan sonra , Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakın..

Resim-Grafik Bkz Ekran Görüntüsü:
76115536696868995397.png

Onay-Cevap Aşama 3: Bu işlemlerden sonra artık forumunuz güncelleme/versiyon yükseltme işlemi hazır sayılır..

ok Açılan .rar dosyasının içinde yer alan ''Güncelleme-Geçiş-Dosyaları'' isimli klasörün içindekileri komple forumun kurulu olduğu dizine, yani (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yüklüyoruz. (Değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz.)

ok Dosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
 1. /cache
 2. /cache/themes
 3. /uploads
 4. /uploads/avatars
 5. /inc/languages
 6. /inc/config.php
 7. /inc/settings.php
Versiyon yükseltme işleminden sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.Bilgi-Kaynak Önemli Hatırlatma: Eğer ./admin klasörü ve ./inc/config.php dosyasının adını Güvenlik gereği değiştirmiş iseniz, lütfen güncelleme yapmadan eski hallerine çeviriniz. Aksi halde güncelleme işlemi yapamaz ve hata ile karşılaşırsınız..!

Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemi tamamlayın...

Onay-Cevap Aşama 4: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri aktif ediyoruz..

Buraya kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra, Pro Paket Gereksinim Ayarlarına geçiyoruz..

Pro paket gereksinim ayarları için öncelikle kısa bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum..

Pro paket gereksinim ayarları, hem normal/orjinal mybb kulananlar , hemde Pro-v8 paketini kullananlar için 2 farklı anlatıma giriyor, ilk önce Pro-v8 sürümünden pro-v9 sürümüne geçiş yapmak için gerekli adımları sırasıyla anlatıyorum..

1610 Pro-v8 sürümünden 1611 Pro-v9 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

ok Dosyalarımızı yükledik, adres satırına => site-adresi.com/install/upgrade.php yazıp çalıştırdık ve güncelleme işleminin ilk aşamasını buraya kadar tamamladık. Alternatiflere devam ediyoruz..

Alternatif 1:
ok Ftp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz ftp dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

Alternatif 2:
ok Kullandığınız temanın logo ve ikonların silinmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa, ve yeni pro-v9 default temasını kullanmak istiyorsanız eğer, indirmiş olduğunuz paketin içinde yer alan Pro-v9_Tema klasörünün içindeki, Pro-v9_Default-theme.xml dosyasını Sağ Ok Admin KP. Sağ Ok Temalar & Şablonlar'dan Sağ Ok Temalar sekmesine tıklayın daha sonra açılan sayfadan ''Tema yükle'' sekmesine tıklayın ve import edin.
Temayı import ettikten sonra, artık Pro-v8 kullanıcıları, Pro-v9 sürümünü %100 olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz.

Normal/Orjinal MyBB 1.6.10 + 1.6.11 Kullanıp, 1611-Pro-v9 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

Normal/Orjinal MyBB 1.6.10 ve 1.6.11 sürümü kullanan arkadaşlarımız , üst kısımdaki ''Alternatif 2'' maddesinide uygulayıp aşağıdaki direktifleri harfiyen uyguluyorlar...

ok Alternatif 2'yi uyguladıktan sonra, Admin paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım sekmesinden Sağ Ok Sayım & Yapılandırma sekmesine girerek, tüm sayım fonksiyonlarını sırasıyla tek tek yapıyoruz..

ok Daha sonra, Postbit bilgilerini kontrol ediyorsunuz, eğer postbit bilgilerinde sorun varsa ya da eksik olmuşsa, özel profil alanlarından , gerekli alanları oluşturup bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bununla ilgili forumumuzda daha önce sorulmuş ve çözüme ulaşmış konular mevcuttur..

ok Son olarak Orjinal paket'ten , pro paket'e geçirilen forumların, postbit stilleri yatay olarak ayarlı olduğu için pro temasını yükledikten sonra dikey olmaya bilir, bu durumda eğer postbit sitiliniz yatay ise hemen aşağıdaki bağlantıda yer alan konudaki anlatımı uygulayınız..Ayrıca bakınız sıkça sorulan sorular ve cevapları...
Buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde yaptınız artık 1611 Pro-v9 sürümüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgi-Kaynak Son Not: Bu paket ile sıfır kurulum yapamıyorsunuz, sıfır kurulum yapmak için aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsiniz..


Demo Link Pro Demo Link: http://pro.mybb.com.tr/

Resim-Grafik Ekran Görüntüleri:
attachment.php?thumbnail=1715
Pro-v9 Default Teması

Bilgi-Kaynak Geri Bildirim:
kurulum aşaması veya sonrasında yaşadığınız veya olası yaşayacağınız sorunlar için bu konu altından yada Pro Paket Soru & Sorunları Dahili url link - internal url bölümünden yardım talebinde bulanabilirsiniz..

indir-download
MyBB 1.6.13 - Pro-v11 Final Güncelleme Paketi İndir
.rar   MyBB_1611_Pro-v9_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar (Dosya Boyutu: 2.56 MB / İndirme Sayısı: 214)

.rar/.zip - Şifre-Password Rar Şifresi: mybb.com.tr

Dosya Hash'leriDosya: MyBB_1611_Pro-v9_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar
MD5: 6ee062d5c79249470d29cedcbe1b7d1d
SHA-1: 3381be635f2327d8e678423189e4adafc0cdacbc


Tarih-Zaman Yayın Tarihi: 10.10.2013 , Saat: 17:25
MyBB.Com.TR Sağ Ok XpSerkan.Com Sağ Ok FB.Com/XpSerkan
Google: +MyBBGrup Sağ Ok FaceBook: #MyBBGrup Sağ Ok Twitter: @MyBBGrup Sağ Ok YouTube: ►MyBBGrup
MyBB Destek Sağ Ok MyBB Tema Sağ Ok MyBB Eklenti Sağ Ok MyBB Seo
≧◔◡◔≦ I Love You MyBB (>‿)
Ara
Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Onay [Yeni] MyBB 1614 - Pro-v12 Güncelleme Paketi xpserkan 0 55,789 08.07.2014, Saat: 03:51
Son Yorum: xpserkanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© 2009-2019 MyBB.Com.TR Internet Hizmetleri, MyBBGrup.Com Alt Kuruluşudur.

Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) MyBB.Com.TR'ye aittir.
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. MyBB.Com.TR sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır.
Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.
teknoloji forumu , haber