Mybb Hakkında Soru ve Sorunlarız, Yardım ve Destek için MybbDepo external Adresini Ziyaret Ediniz.
Sponsor Reklam

duyuru Güncel Duyurular!
Güncel MyBB Dökümanları.. Güncel + Orijinal MyBB Sürümleri..
bilgi mybb

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
MyBB 1608 - Pro-v6 Güncelleme + Geçiş Paketi
#1
Araç-Modifikasyon 
MyBB Forumu Orjinal 1.6.7 + 1.6.8 ve Pro-v5 sürümlerinden Pro-v6 Sürümüne Geçirme/Güncelleme ve Versiyon Yükseltme Paketi
mybb-pro-v6-header-logo.png
Merhaba arkadaşlar, sevgili pro paket kullanıcıları,
Bu paket sayesinde geride kalan 1607 pro-v5 sürümünden sorunsuz bir şekilde 1608 pro-v6 serisine sıçrama yapacağız. Göz Kırp
Aynı şekilde Orjinal mybb kullanan site sahipleride bu paket ile sitelerini 1607 + 1.6.8 sürümlerinden pro-v6 sürümüne geçirebilecekler..

İlk olarak işlem yapmadan önce, Full FTP + Veritabanı yedeklerinizi MUTLAKA alınız.. Ünlem

Yedek alma konusunda bilginiz yoksa eğer şuradaki konulardan yararlanabilirsiniz..(incelenmesi tavsiye edilir)

Onay-Cevap Aşama 2: Yedeklerimizi aldıktan sonra , Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakın..

Resim-Grafik Bkz Ekran Görüntüsü:
76115536696868995397.png

Onay-Cevap Aşama 3: Bu işlemlerden sonra artık forumunuz güncelleme/versiyon yükseltme işlemi hazır sayılır..

ok Açılan .rar dosyasının içinde yer alan ''Güncelleme-Geçiş-Dosyaları'' isimli klasörün içindekileri komple forumun kurulu olduğu dizine, yani (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yüklüyoruz. (Değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz.)

ok Dosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
 1. /cache
 2. /cache/themes
 3. /uploads
 4. /uploads/avatars
 5. /inc/languages
 6. /inc/config.php
 7. /inc/settings.php
Versiyon yükseltme işleminden sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.!

Bilgi-Kaynak Önemli Hatırlatma: Eğer ./admin klasörü ve ./inc/config.php dosyasının adını güvenlik gereği değiştirmiş iseniz, lütfen güncelleme yapmadan eski hallerine çeviriniz. Aksi halde güncelleme işlemi yapamaz ve hata ile karşılaşırsınız..!Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, http://site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemi tamamlayın...

Onay-Cevap Aşama 4: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri aktif ediyoruz..

Onay-Cevap Aşama 5: Güncelleme işleminden sonra Google Seo 1.1.13 eklentisini kullanıyorsanız eğer muhtemelen hata verecektir. Çözüm için aşağıdaki linkten yeni sürümü kurabilirsiniz..Dikkat!

Ayrıca yeni sürüm seo eklentisini kullanan arkadaşlarımız, functions.php dosyası değişikliği mevcut. Hata almamak için güncelleme sonrası aşağıdaki resimde göstermiş olduğum işlemi yapınız..

mybb-google-seo-kurulum-21.png

mybb-google-seo-kurulum-22.png

Seo kurulumu hakkında ayrıntılı bilgi için:Buraya kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra, Pro Paket Gereksinim Ayarlarına geçiyoruz..

Pro paket gereksinim ayarları için öncelikle kısa bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum..

Pro paket gereksinim ayarları, hem normal/orjinal mybb kulananlar , hemde Pro-v5 paketini kullananlar için 2 farklı anlatıma giriyor, ilk önce Pro-v5'ten pro-v6 sürümüne geçiş yapmak için gerekli adımları sırasıyla anlatıyorum..

Pro-v5'ten Pro-v6 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

ok Dosyalarımızı yükledik, ./install/upgrade.php çalıştırdık ve güncelleme işleminin ilk aşamasını buraya tamamladık. Alternatiflere devam ediyoruz..

Alternatif 1:
ok Ftp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz ftp dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

Alternatif 2:
ok Kullandığınız temanın logo ve ikonların silinmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa, ve yeni pro-v6 default temasını kullanmak istiyorsanız eğer indirmiş olduğunuz paketin içinde yer alan ''Pro-v6_Default_Tema'' klasörünün içindeki ''Pro-v6_Default-theme.xml'' dosyasını, Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Temalar Sekmesinden Sağ Ok ''Tema Yükle'' sekmesine tıklıyor ve ''xml'' dosyasını import ediyoruz..
Temayı import ettikten sonra, artık Pro-v5 kullanıcılar, Pro-v6 sürümünü %100 olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz + temaya yeni eklenen özelliklerle beraber..

Normal/Orjinal MyBB 1.6.7 + 1.6.8 Kullanıp, 1608-Pro-v6 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

Normal/Orjinal MyBB 1.6.7 ve 1.6.8 sürümü kullanan arkadaşlarımız , üst kısımdaki ''Alternatif 2'' maddesinide uygulayıp aşağıdaki direktifleri harfiyen uyguluyorlar...

ok Alternatif 2'yi uyguladıktan sonra, Admin paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım sekmesinden Sağ Ok Sayım & Yapılandırma sekmesine girerek, tüm sayım fonksiyonlarını sırasıyla tek tek yapıyoruz..

ok Daha sonra, Postbit bilgilerini kontrol ediyorsunuz, eğer postbit bilgilerinde sorun varsa ya da eksik olmuşsa, özel profil alanlarından , gerekli alanları oluşturup bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bununla ilgili forumumuzda daha önce sorulmuş ve çözüme ulaşmış konular mevcuttur..

ok Son olarak Orjinal paket'ten , pro paket'e geçirilen forumların, postbit stilleri yatay olarak ayarlı olduğu için pro temasını yükledikten sonra dikey olmaya bilir, bu durumda eğer postbit sitiliniz yatay ise hemen aşağıdaki bağlantıda yer alan konudaki anlatımı uygulayınız..Ayrıca bakınız sıkça sorulan sorular ve cevapları...
Buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde yaptınız artık 1608-Pro-v6 sürümüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgi-Kaynak Son Not: Bu paket ile sıfır kurulum yapamıyorsunuz, sıfır kurulum yapmak için aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsiniz..


Demo Link Pro Demo Link: http://pro.mybb.com.tr/

Resim-Grafik Ekran Görüntüleri:
           

Bilgi-Kaynak Geri Bildirim:
kurulum aşaması veya sonrasında yaşadığınız veya olası yaşayacağınız sorunlar için bu konu altından yada Pro Paket Soru & Sorunları Dahili url link - internal url bölümünden yardım talebinde bulanabilirsiniz..

Dosya Hash'leriDosya: MyBB_1608_Pro-v6_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar
CRC-32: c63a5411
MD4: bbbf86099f6c07171046266d898b9dd6
MD5: 7b96be37b52bb2110c5d2a9fdb5e1187
SHA-1: e83d66e3ea4a3d59d8de9b28f9d70ff50fab9b9c


Güvenlik Virüs Total Sonuçları için:
Kod:
https://www.virustotal.com/file/53d15b33e37763e35468b3cc6a78805ca04f2e53abf970b0dd9ce8ebc5f983f7/analysis/1338426020/

Tarih-Zaman Son Güncelleme Tarihi: 31.05.2012 , Saat: 04:30

.rar/.zip - Şifre-Password Rar Şifresi: mybb.com.tr


Ek Dosyalar
.rar   MyBB_1608_Pro-v6_Geçiş_Güncelleme_Paketi.rar (Dosya Boyutu: 2.52 MB / İndirme Sayısı: 399)
MyBB.Com.TR Sağ Ok XpSerkan.Com Sağ Ok FB.Com/XpSerkan
Google: +MyBBGrup Sağ Ok FaceBook: #MyBBGrup Sağ Ok Twitter: @MyBBGrup Sağ Ok YouTube: ►MyBBGrup
MyBB Destek Sağ Ok MyBB Tema Sağ Ok MyBB Eklenti Sağ Ok MyBB Seo
≧◔◡◔≦ I Love You MyBB (>‿)
Ara
Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Onay [Yeni] MyBB 1614 - Pro-v12 Güncelleme Paketi xpserkan 0 70,167 08.07.2014, Saat: 03:51
Son Yorum: xpserkanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© 2009-2019 MyBB.Com.TR Internet Hizmetleri, MyBBGrup.Com Alt Kuruluşudur.

Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) MyBB.Com.TR'ye aittir.
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. MyBB.Com.TR sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır.
Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.
teknoloji forumu , haber