Mybb Hakkında Soru ve Sorunlarız, Yardım ve Destek için MybbDepo external Adresini Ziyaret Ediniz.
Sponsor Reklam

duyuru Güncel Duyurular!
Güncel MyBB Dökümanları.. Güncel + Orijinal MyBB Sürümleri..
bilgi mybb

Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
MyBB 1606 - Pro-v4 Güncelleme + 1.6.4 + 1.6.5 Sürümünden Geçiş Paketi
#1
Araç-Modifikasyon 
MyBB Forumu 1.6.4 + 1.6.5 ve Pro-v2'den Pro-v4 Sürümüne Geçirme/Güncelleme ve Versiyon Yükseltme Paketi

Merhaba arkadaşlar, sevgili pro paket kullanıcıları,
Uzun bir aradan sonra pro paket serüvenine kaldığımız yerin 2 üstü serisinden devam ediyoruz.. (: Bu paket sayesinde geride kalan 1604 pro-v2 serisinden sorunsuz bir şekilde 1606 pro-v4 serisine sıçrama yapacağız.
Aynı şekilde Orjinal mybb kullanan site sahipleride bu paket ile sitelerini 1606 pro-v4 sürümüne geçirebilecekler..

1604 Pro-v4 kullanan arkadaşlarımız yine bu paket sayesinde hem 1605 hemde 1606 serisinde gelen tüm yeni özelliklerden yararlanabilecekler. Sözü daha fazla uzatmadan buyrun anlatıma geçelim..


İlk olarak işlem yapmadan önce, Full FTP + Veritabanı yedeklerinizi MUTLAKA alınız.. Ünlem

Yedek alma konusunda bilginiz yoksa eğer şuradaki konulardan yararlanabilirsiniz..(incelenmesi tavsiye edilir)

Onay-Cevap Aşama 2: Yedeklerimizi aldıktan sonra , Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakın..

Resim-Grafik Bkz Ekran Görüntüsü:
76115536696868995397.png

Onay-Cevap Aşama 3: Bu işlemlerden sonra artık forumunuz güncelleme/versiyon yükseltme işlemi hazır sayılır..

ok Açılan .rar dosyasının içinde yer alan ''Güncelleme-Geçiş-Dosyaları'' isimli klasörün içindekileri komple forumun kurulu olduğu dizine, yani (index.php , images, vb. dosyalarının olduğu yere) yüklüyoruz. (Değiştirilsin mi sorusuna evet diyoruz.)

ok Dosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, aşağıda isimlerini yazmış olduğum dosya ve klasörlerin CHMOD izinlerini 777 olarak ayarlayınız.
 1. /cache
 2. /cache/themes
 3. /uploads
 4. /uploads/avatars
 5. /inc/languages
 6. /inc/config.php
 7. /inc/settings.php
Versiyon yükseltme işleminden sonra CHMOD izinlerini tekrar eski hallerine getirmeyi unutmayınız.!

Bilgi-Kaynak Önemli Hatırlatma: Eğer ./admin klasörü ve ./inc/config.php dosyasının adını güvenlik gereği değiştirmiş iseniz, lütfen güncelleme yapmadan eski hallerine çeviriniz. Aksi halde güncelleme işlemi yapamaz ve hata ile karşılaşırsınız..!Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, http://site-adresiniz.com/install/upgrade.php yazarak, ''ENTER'' basıp versiyon yükseltme sihirbazını çalışıtırıp yönergeleri takip edin ve güncelleme işlemi tamamlayın...

Onay-Cevap Aşama 4: Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra, tekrar Admin paneli Sağ Ok Ayarlar Sağ Ok Genel Yapılandırma Ayarları 'dan , en sondaki Sağ Ok Tüm Eklentileri Kapat? sekmesinden , forumunuzda yüklü tüm eklentileri aktif ediyoruz..

Onay-Cevap Aşama 5: Güncelleme işleminden sonra Google Seo 1.1.13Dahili url link - internal url eklentisini kullanıyorsanız eğer muhtemelen hata verecektir. Çözüm için aşağıdaki linkten yeni sürümü kurabilirsiniz..Buraya kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra, Pro Paket Gereksinim Ayarlarına geçiyoruz..

Pro paket gereksinim ayarları için öncelikle kısa bir açıklama yapmanın faydalı olacağını düşünüyorum..

Pro paket gereksinim ayarları, hem normal/orjinal mybb kulananlar , hemde Pro-v2 paketini kullananlar için 2 farklı anlatıma giriyor, ilk önce Pro-v2'den pro-v4 sürümüne geçiş yapmak için gerekli adımları sırasıyla anlatıyorum..

Pro-v2'den Pro-v4 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

ok Dosyalarımızı yükledik, ./install/upgrade.php çalıştırdık ve güncelleme işleminin ilk aşamasını buraya tamamladık. Alternatiflere devam ediyoruz..

Alternatif 1:
ok Ftp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz ftp dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

Alternatif 2:
ok Kullandığınız temanın logo ve ikonların silinmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa, ve yeni pr-v4 default temasını kullanmak istiyorsanız eğer indirmiş olduğunuz paketin içinde yer alan ''Pro-v4_Default_Tema'' klasörünün içindeki ''Pro_v4_Default-theme.xml'' dosyasını, Admin Paneli Sağ Ok Temalar & Şablonlar Sağ Ok Temalar Sekmesinden Sağ Ok ''Tema Yükle'' sekmesine tıklıyor ve ''xml'' dosyasını import ediyoruz..
Temayı import ettikten sonra, artık Pro-v2 kullanıcılar, Pro-v4 sürümünü %100 olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorsunuz + temaya yeni eklenen özelliklerle beraber..

Normal/Orjinal MyBB 1.6.4 + 1.6.5 Kullanıp 1606 Pro-v4 sürümüne geçiş/güncelleme yapacaklar:

Normal/Orjinal MyBB 1.6.4 ve 1.6.5 sürümü kullanan arkadaşlarımız , ''Alternatif 2'' maddesinide uygulayıp aşağıdaki direktifleri harfiyen uyguluyorlar...

ok Alternatif 2'yi uyguladıktan sonra, Admin paneli Sağ Ok Araçlar & Bakım sekmesinden Sağ Ok Sayım & Yapılandırma sekmesine girerek, tüm sayım fonksiyonlarını sırasıyla tek tek yapıyoruz..

ok Daha sonra, Postbit bilgilerini kontrol ediyorsunuz, eğer postbit bilgilerinde sorun varsa ya da eksik olmuşsa, özel profil alanlarından , gerekli alanları oluşturup bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bununla ilgili forumumuzda daha önce sorulmuş ve çözüme ulaşmış konular mevcuttur..

ok Son olarak Orjinal paket'ten , pro paket'e geçirilen forumların, postbit stilleri yatay olarak ayarlı olduğu için pro temasını yükledikten sonra dikey olmaya bilir, bu durumda eğer postbit sitiliniz yatay ise hemen aşağıdaki bağlantıda yer alan konudaki anlatımı uygulayınız..Buraya kadar herşeyi doğru bir şekilde yaptınız artık 1606 pro-v4 sürümüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgi-Kaynak Son Not: Bu paket ile sıfır kurulum yapamıyorsunuz, sıfır kurulum yapmak için aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya ulaşabilirsiniz..


Demo Link Pro Demo Link: http://pro.mybb.com.tr/

Bilgi-Kaynak Geri Bildirim: kurulum aşaması veya sonrasında yaşadığınız veya olası yaşayacağınız sorunlar için bu konu altından yada Pro Paket Soru & SorunlarıDahili url link - internal url bölümünden yardım talebinde bulanabilirsiniz..

Dosya Hash'leriDosya: MyBB_1606_Pro-v4_Geçiş_Paketi.rar
CRC-32: 3e959ce2
MD4: 2858a1f1bf97186004433bc412bfd080
MD5: db3a944545b28b604fdc8726854958d5
SHA-1: 79b7587cbf6a5e3e607793bb292253b74ee69ec3


Tarih-Zaman Son Güncelleme Tarihi: 01.03.2012 , Saat-Clock Saat: 20:38

.rar/.zip - Şifre-Password Rar Şifresi: mybb.com.tr


Ek Dosyalar
.rar   MyBB_1606_Pro-v4_Geçiş_Paketi.rar (Dosya Boyutu: 2.53 MB / İndirme Sayısı: 318)
MyBB.Com.TR Sağ Ok XpSerkan.Com Sağ Ok FB.Com/XpSerkan
Google: +MyBBGrup Sağ Ok FaceBook: #MyBBGrup Sağ Ok Twitter: @MyBBGrup Sağ Ok YouTube: ►MyBBGrup
MyBB Destek Sağ Ok MyBB Tema Sağ Ok MyBB Eklenti Sağ Ok MyBB Seo
≧◔◡◔≦ I Love You MyBB (>‿)
Ara
Cevapla
#2
Kuruluma başlıyorum teşekkürler. Gülümseme

EDT: Kurulumu tamamladım, hatasız sorunsuz. Teşekkürler MCTR Gülümseme
Ara
Cevapla
#3
merhaba. güncelleme sorunsuz yapıldı ancak admin panele girişte hata veriyor.

Kod:
http://forum.guveniyorum.com/admin/index.php


şu hata kodunu veriyor,

PHP Kod:
Fatal errorCall to undefined method pluginSystem::run_hooks_by_ref() in /home/guveniyo/public_html/sub_domain/forum/admin/modules/newpoints/module_meta.php on line 49 
Ara
Cevapla
#4
Öneri-Fikir 
Hocam hata veren module_meta.php dosyasını silip yeniden yükleyin..
MyBB.Com.TR Sağ Ok XpSerkan.Com Sağ Ok FB.Com/XpSerkan
Google: +MyBBGrup Sağ Ok FaceBook: #MyBBGrup Sağ Ok Twitter: @MyBBGrup Sağ Ok YouTube: ►MyBBGrup
MyBB Destek Sağ Ok MyBB Tema Sağ Ok MyBB Eklenti Sağ Ok MyBB Seo
≧◔◡◔≦ I Love You MyBB (>‿)
Ara
Cevapla
#5
hocam
ftpye atmak için bende bu dosya yok.
/forum/admin/modules/newpoints/module_meta.php dosyayı yok. daha dogrusu modules klasöründe newpoints klasörü yok. nereden bulabilirim.

module_meta.php değiştirecek dosya bulamadım ama silince düzeldi. yani şimdilik öyle görünüyor Gülümseme
Ara
Cevapla
#6
Aşagıda yazılı olanları aynen uyguladım images klasörünün yedegini aynen geriye attım ama maalesef tema tuhaf bir hal aldı. Default temanın mavi renkleri temada çıkmaya başladı. Forum görünümünü ekliyorum.

Alternatif 1:
Ftp'deki dosyaların tümü değiştiği için kullandığınız temanın logo ve ikonları haliyle silinecektir. Bu durumda yedeğini almış olduğunuz FTP dosyalarından ''./images'' klasörünün içinden logo ve gerekli grafikleri alarak tekrar geri yükleyip devam ediyorsunuz..

61057358554281510454.jpg
Ara
Cevapla
#7
1- eklentileri kapattıgım için dün geceden beri 10 a yakın bot üye olmuş. içlerinde gizli üye olanlarda vardı. kullanıcı profilini düzenlemek için admin panele girdim. üyenin gizlilik işaretini kaldırdım. ayarı kaydet dedim. ve şu hatayı verdi.
Fatal error: Call to undefined function strictUsername::validteUsername() in /home/guveniyo/public_html/sub_domain/forum/inc/class_plugins.php on line 101

2- teşekkür et eklentiside çalışmıyor. teşekkür et butonuna tıklayınca adminle iletişime geçin hatası veriyor.
Ara
Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Onay [Yeni] MyBB 1614 - Pro-v12 Güncelleme Paketi xpserkan 0 55,855 08.07.2014, Saat: 03:51
Son Yorum: xpserkanKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
© 2009-2019 MyBB.Com.TR Internet Hizmetleri, MyBBGrup.Com Alt Kuruluşudur.

Web sitemiz dahilindeki tüm sayfalar, bu sayfaları gösteren tüm ekranlar ve içerdiği her türlü bilgi ve bağlı materyal, yerleşim ve öğeler, (çözüm ortaklarının logoları ve yasal hakları hariç) MyBB.Com.TR'ye aittir.
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe, (Kaynak göstererek alıntı yapılabilir.) kopyalanamaz ya da yayınlanamaz. MyBB.Com.TR sitesindeki içerik-ler 5070 sayılı kanun kapsamında dijital zaman damgasıyla ve DMCA tarafından korunmaktadır.
Tüm hakları, (insafiyet ile) saklıdır.
teknoloji forumu , haber