MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: XSS Açığı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Değerli mybb.com.tr yöneticisi ve üye arkadaşlar. Bir süre önce sohbet paneli üzerinden html şeklinde bir yönlendirme yapan xss kodu sayesinde sohbet paneline giren herkesi hack sayfasına yönlendiren bir olay hakkında konu açmıştım. bakınız

Şimdi aynı mevzunun diğer bir haliyle karşılaştım. Bugün sitem sabah 11 gibi hacklendi. Siteyi komple kaldırdım tabiikide hemen. Fakat ne database'de ne ftp dosyalarımda bir açık / hacking dosyası kodu bulamadım.

Uzun aramalardan sonra farkettimki, üyelerden birinin aldığı üyelik ismi bu bahsettiğim chat panelinde yapılanın aynı bir benzeri olarak üye ismine konularak alınmış.

Yani üye adı html kod ile alınmış bu sayede adam nereye girerse orası hack indexine dönüşüyor. Sonuç olarak bu adamın forumu nasıl hacklediğini geçte olsa tespit ettim.

Asıl sorum şudur, bu adam mybb maximum üye karakter limitini aştığı halde bu html kodu ile nasıl üyelik alabildi?

Sitem 10.000 tekil hitli büyük ve popüler bir forumdur. Bir çok detayında özen gösteririm güvenlik önlemlerini alırım. Bu forum bu şekilde hacklenebiliyorsa bir çok kişide aynı yönlemle rahatlıkla hacklenebilir. Ben şimdilik tüm üyelik alımlarımı admin onaylı yaparak kendimi güvene aldım.

Peki arkadaşlar bu adam nasıl xss kodu ile üyelik alabildi?
Hocam geçmiş olsun eğer dediğiniz gibi ise tüm mybb siteler tehlikededir bu konu hakkında gerekli açıklama yapılır inşallah
bence (kisisel düsüncem!), bu chatboxun yapilma amaci, hani bir chatbox olsunda acigi falan beni ilgilendirmez... gibi. 1 sorun herzaman dedigim gibi post key'dir, ikinciside kullanici oturumunun kontrol edilmemesidir..
konumu iyi okursanız eğer chatbox olayı olmadığını göreceksiniz. üyelik ismi ile hackliyorlar. chatbox olayını geçmişten bir örnek verdim.
pardon, member.php dosyasinda kontrol ediyordu bildigim kadariyla, etmiyorsa firebug gibi firefox eklentisi ile bu sinir ortadan kaldirilabilir... ben dosyayi inceleyip, konu altindan belirtirim..
Hocam bu %99.9 eklenti açığıdır, mybb'nin kendisinde şuan için bilinen bir açık yoktur. Bence eklentilerinizi gözden geçirin, üyelikleri admin onaylı yapmanız birşey değiştirmez, siz açık teşkil eden eklentiyi kullandığınız sürece aynı kişi farklı bir yoldan tekrar giriş yapabilecektir..
SG şunu sormak istiyorum.Ben şu eklentileri kullanıyorum.Bu forumdaki genel bakış eklentisi,google seo 1.6.1, Stop spam forum, kayıtta gelişmiş güvenlik sorusu, gelişmiş reklam alanı eklnetisi, G33 resim boyutlandırıcı(Böyle bir şeydi.) Bu eklentilerde açık mevcut mu?
Sayfalar: 1 2 3 4 5