MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Cache yönetimi hakkında.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba, dedicated server kullanıyorum hitimde yüksek fakat sürekli sorun yaşıyorum. Bağlantı isteği çok olduğu için bir süre sonra sunucu kaldırmıyor. Sunucu firmam diyor ki;

"Sağlıklı bir cache sistemi kullansanız bu durum %80 aşağı düşecektir. "

Ayarlarda;
Gzip Sayfa Sıkıştırması Kullanılsın mı? -> HAYIR
Bu ayar, tarayıcıların sitenizin sayfalarını GZip formatına sıkıştırarak, kullanıcı ve ziyaretçilerin sitenizi daha hızlı dolaşmalarına ve trafik kullanımınızı düşürmenize olanak sağlar.
Önbelleksiz Başlıklar Gönderilsin mi? ->HAYIR
Bu ayar sayesinde, tarayıcılar tarafından sitelerinizin sayfalarının önbeleğe depolanmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda bir nevi çerez ayarı görevi görmektedir.

olarak işaretli..

Ne yapmalıyım bu ayarları, ya da cache için daha sağlıklı bir plugin vs. var mı?
Şuraya bakınız hocam..

Kod:
http://wiki.mybb.com/index.php/Admin_CP_Board_Settings#Server_Optimization_Options

Birde şuraya..

Kod:
http://wiki.mybb.com/index.php/Help:Gzip

Not: Bir önceki mesajlar silinmiştir, yanlış anlaşılma için kusura bakmayın hocam..
Teşekkür ederim. Birde ufak bir sorum daha var konu açmadan sormak istedim, aynı konu ile ilgili.

Sunucu firmamın söyledikleri:

Alıntı:Bu konuda size mevcut haliyle fazla bir şey yapamayız. session kaydını veritabannda değilde çerez olarak ayarlayabiliyor musunuz ?

Alıntı:mysqli dolduran isteği size gösterdim. session sorguları sunucuyu etkisiz hale getiriyor.

Dediği olayı yapabilirmiyiz? Session kayıtlarını veritabanında değilde çerez olarak tutabilirmiyiz?
bu mümkün degil, bunun icin mybbnin oturum sisteminde köklü degisiklikler yapmak gerekir, ayrica bu sekilde yapilirsa kimler cevrimici sayfasindada bilinmeyen bölge hatasi olusacaktir...
o bu değilde o nasıl bir firma öle utanmasa html olarak at diycek siteyi
(19.01.2012, Saat: 09:34)Pyrotoxin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]o bu değilde o nasıl bir firma öle utanmasa html olarak at diycek siteyi

Saldırı alıyorum sürekli. GET Saldırısı olduğu için önlemek neredeyse imkansız. Litespeed kurdurduk yine pek fayfa etmedi. Aşırı istek bulunduğu için ve sitemin hiti günlük 20 k olduğu için daha fazla dayanamıyor mysql kilitleniyor. Firma ile alakalı birşey değil.
Hocam aynı sorunu bizde yaşıyoruz, eğer çözüm bulabilseydik bu saldırılar için mutlaka hem uygular hemde paylaşırdık yapılması gerekenleri ..