MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Eklenti ayarlarını değiştirirken settings.php CHMOD izini 777 hatası ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
bir eklentinin ayarlarını değiştirirken

Kod:
"./inc/settings.php" dosyası yazılabilir değildir. Lütfen settings.php dosyasının CHMOD izinlerini 777 yapınız.
CHMOD izinleri hakkında ayrıntılı bilgi için: MyBB Wiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

hatası aldım nedenın anlayamadım cunku CHMOD izinlerini değiştirelı 1 aydan fazla olmuşdu ve o ay içinde bir suru eklentinin ayarlarını değiştirmişdim ama bu sorun çıkmamışdı
nedeni nedir ? ve bu sorunu nasıl çözebilirim ?

iyi akşamlar...
hocam filezilla ile bağlanıyorsanız eğer inc-setting.php dosyasına geliniz ve sağ klik ile dosya iznini 777 veriniz.
eğer anlamadıysanız lütfen
(22.12.2011, Saat: 22:17)driwer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]hocam filezilla ile bağlanıyorsanız eğer inc-setting.php dosyasına geliniz ve sağ klik ile dosya iznini 777 veriniz.
eğer anlamadıysanız lütfen

birşey soracağım normalde inc-setting.php dosyasının CHMOD izinleri nasıl olmalıdır ?
normalde hocam 644 olmalıdır kurulum ve ayarlarda değiştirmek gerekir o zaman 777 olur. İs bitimi yine güvenlik gereği 644 olması gerekir
(22.12.2011, Saat: 22:45)driwer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]normalde hocam 644 olmalıdır kurulum ve ayarlarda değiştirmek gerekir o zaman 777 olur. İs bitimi yine güvenlik gereği 644 olması gerekir

tamam bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkur ederim .

ama bir şeyı anlamadım bu izin nasıl kendi kendine değişdi Sırıtmak neyse oda bir gizem olarak kalsın.... Uykulu

iyi akşamlar...