MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yılbaşı Gelişmiş İndex [+ ziyaretçi defteri] - Sapan
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Değerli üyelerimiz,

Öncelikle bu index tasarımının oluşum hikayesini anlatmak istiyorum..
Aslında baktığımda hep hayalimdi bir index yapmak fakat ne için bir index yapmalıyım diye düşünür dururdum.Bugün yılbaşının yaklaştığını ve bunun hakkında kullanışlı ve elimden geldiğince şık bir index yaparsam iş göreceğini ve beğenileceğini düşündüm. Egoist değilimdir. Bunu neden söylüyorum? Söylememin nedeni çok önceden php ziyaretçi defteri kodu indirmiştim hatta eski bilgisayarımdaydı. (Kabloları bile yoktu.) Bende index sade kalmasın yılbaşında insanlar bir duygu paylaşımı yapabilsin diye düşünürken eski bilgisayarımdaki script olabilecek sadece birbirine bağlanması gereken kodlar beni bekliyordu. Dışarı çıktım ve kabloları bilgisayarcımdan aldım eve geldim bilgisayarı tv'ye bağlayarak kodları usb aracılığı ile şuanki bilgisayarıma gönderdim. Bir sorun vardı scripte tema yapmalıydım.. Daha sonra index ile aynı görüntüdeki temayı yaptım birkaç sorun düzelttim. (karakter hatası vs. vs. vs. oldukça fazlaydı..)

ve şimdi karşınızda! Sapan Yılbaşı Ziyaretçi Defteri

- Ziyaretçi Defteri Script Özellikleri -
  • Admin Kontrolü (İçerik Silmek için)
  • Flood Engelleyici
  • Admin'e Mesaj Bildirim Butonu (Panel yoktur. Admin'e Mail Atar.)
  • Script Türkçe'dir. Çeviri: Sapan
  • Yılbaşı Teması by Sapan (İndex ile uyumlu)
  • Kötü içerikli kelimeleri engelleme.
  • MySQL veritabanı kullanmaz.
  • Türkçe Karakter Sorunu Yoktur.
  • Kurulumu Kolaydır. (Konuda anlatımı var.)

Resimler biraz donuk görünmektedir. (Zamanım olmadığı için capsler acele oldu.)

- Yılbaşı İndex Tasarım by Sapan-

indextasarimresimjp.jpg

Görüntüler;

Anasayfa için;

ziyaretci.jpg

Yazı Yazma Sayfası;

ziyaretcianafix.jpg

(Panel Değildir.)Admin Kontrol Sayfası;

ziyaretciadmin.jpg

- Yılbaşı İndex ve Ziyaretçi Defteri Scripti Kurulumu-

Öncelikle kurulum yapmak için aşağıdaki Download bölümünden dosyaları indiriniz.

Daha sonra aşağıdaki Adımları Takip Ediniz;
  • İndirdiğiniz dosyayı .rar uzantısından çıkarın.
  • Ziyaretçi defterini kurmadan önce, .rar dosyasından çıkardığımız dosyalara giriyoruz ve 'ziyaretçi defteri' klasörünü açıyoruz. 'defter' klasörü karşımıza çıkacaktır.. 'defter' klasöründeki "index.php" dosyasını açıyoruz şimdi önemli bölüm dikkatli okuyunuz..

Dosyaları FTP'nize göndermeden önce aşağıdaki kodları kendimize göre değiştiriyoruz..

Site Adı için bu kodu;

PHP Kod:
    $title "Yeni Yılınız Kutlu Olsun! | SiteAdi.Com"

Yazı silerken istenecek admin şifresini değiştirmek için bu kodu;

PHP Kod:
    $admin_password "admin"

Yazı bildirimi yapıldığında size ulaşması için mail adresinizi yazarken bu kodu;

PHP Kod:
    $admin_email "[email protected]"

ÖNEMLİDİR! Siteniz üzerinde script çalışırkan hangi adreste açılmasını istiyorsunuz bu kodu kullanın;

PHP Kod:
    $home "http://www.siteniz.com/defter"

Tüm hepsini kendinize göre ayarlayıp kayıt ediniz.

• Kayıt edip defter klasörünü FTP'nizde MyBB forum dizininin kurulu olduğu bölüme gönderiyoruz.

Kod:
http://www.sizinsiteniz.com/defter/index.php
adresinde scriptinizin kurulmuş olması gerekir. Tekrar edeyim MySQL gerektirmez.

Son kurulum aşaması : index.html
  • .rar'dan Çıkardığınız dosyadaki 'index tasarımı' klasörüne girin.
  • Klasör içerisindeki index.html'yi Wordpad, notpad veya harhangi bir editörde açın.İçerisindeki kendinize göre ayarlamanız gereken kodlar;

PHP Kod:
    <title>Yeni Yılınız Kutlu Olsun! | SiteAdi.Com</title

Birde ben düzenledim ama değişiklik yaparsanız bu kodu kendinize göre düzenleyiniz..

PHP Kod:
        <a href="/defter/index.php"

• Değiştirme işlemi bitti ise kayıt edip kapatalım..
  • 'index tasarımı' dosyalarını (1 adet index.html ve 1adet 'anasayfaresim' dosyalarını MyBB forum sisteminizin kurulu olduğu dizine atın.

Artık sistemin hazır olması ve sorunsuz çalışması gerekir.

Not: uzun uzun anlattım bilmeyen arkadaşlar olabilir.
Herkese iyi forumlar dilerim. Footer'den adımı silenlere hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.
Bu tasarım ve script çeviri & tasarımı bana aittir. MyBB.Com.TR için tarafımdan paylaşılmış olup başka yerde paylaşılması yasaktır.

RAR Şifresi;

Kod:
mybb.com.tr

Yorumlarınızı bekliyorum..

Saygılarımla,
Sapan.

Melek

Eline sağlık hacı Gülümseme
Rica ederim yorumlarinizi bekliyorum
Ellerinize sağlık hocam ama sanki renk uyumsuzluğu olmuş.
Efendim ben uyum olduğunu düşünüyorum ama kisiden kisiye değişiyor tabiki Gülümseme
Arka fon düz renk yerine resim kullanılsaydı daha hoş dururdu , genede elinize sağlık.
Fazla sade olmuş ama emek vermişsin teşekkür ederim arkadaşım.
Sayfalar: 1 2