MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Belirli üyeler belirli forumları görebilsin ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar merhaba, MyBB sisteminde yeniyim. Benim bir sorum olacak daha öncesinde forumda arama yaptım fakat istediğim sonuca ulaşamadım veya ben yanlış arama yaptım. Eğer sorunuma uygun bir konu varsa ve çözüme kavuştuysa bir link verebilirseniz sevinirim. Daha sonrasında konu yer kaplamaması için silinebilir.

Sorunum şu; ben forumumda bayanlara ve baylara özel birer kategori açtım. Ve bu kategorilere forum üyelerinin cinsiyetleri dahilinde erişmelerini istiyorum. Yani bay kullanıcılar bayanlara özel bölüme erişemesin. Yani o kategoriyi görsün fakat kategoriye girdiğinde "izniniz yok" gibi bir uyarı alsın.

Ben bunu Üyeler&Gruplar'dan baylar kulübü ve bayanlar kulübü diye iki grup açıp daha sonra bay ve bayan kullanıcıların bu gruplara girmesini sağlayarak yapmaya çalıştım. Yani mantık şöyle baylar kulübüne dahil olan kullanıcılar bayanlara özel alanda forum izinlerinden men edildikleri için göremeyeceklerdi. Fakat normal üye hesabımla giriş yaptığımda bunun olmadığını gördüm. Bu mantığı nasıl işletebilirim MyBB'de yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Bayan ve Baylara özel ranklar yapmalısınız. Yani yeni üye olurken Bayan veya Bay profilini seçecekler. Sonra forumları açarken, hangi profiller görebilsin derken mesela Bayan profiller forumu göremesin, şeklinde ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları yeni forum açma sayfasında bulabilirsiniz.

Yani Yeni Forum açarken İzinlerden, Bayan Grubunun forumu görüntüleyememesini ayarlayın.
Oluşturmuş olduğunuz, bay ve bayan gruplarının izinlerinde şu şekilde seçenekler göreceksiniz..

23295821390925489366.png

Bu şekilde bayanlar ve baylar olarak grup katılım istekleri sağlayabilir ve bunu aynı şekilde yönetici onaylı yapabilirsiniz.
Grup lideri onayladıktan sonra forum izinleride doğru ise eğer, bay ve bayan bölümlerine giriş için bir nevi engel koymuş olursunuz, tabi kayıt sırasında cinsiyet seçiminide zorunlu yapın ki katılım yapmak isteyenin ne olduğu belli olsun.

Bazıları bölüme girmek için kendini bayan olarakta gösterebilir, kayıt sırasında buna birşey yapamayız ama bu şekilde istediğinizi kısmen sağlayabilirsiniz..

Terfi gruplarındaki hatanın nedenide buradaki 3.ü seçeneğin işaretli olmamasından dolayı kaynaklıyor ve kimse bu ayarlara dikkat edip ne olduğunu incelemiyor..
(14.12.2011, Saat: 21:13)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Oluşturmuş olduğunuz, bay ve bayan gruplarının izinlerinde şu şekilde seçenekler göreceksiniz..

23295821390925489366.png

Bu şekilde bayanlar ve baylar olarak grup katılım istekleri sağlayabilir ve bunu aynı şekilde yönetici onaylı yapabilirsiniz.
Grup lideri onayladıktan sonra forum izinleride doğru ise eğer, bay ve bayan bölümlerine giriş için bir nevi engel koymuş olursunuz, tabi kayıt sırasında cinsiyet seçiminide zorunlu yapın ki katılım yapmak isteyenin ne olduğu belli olsun.

Bazıları bölüme girmek için kendini bayan olarakta gösterebilir, kayıt sırasında buna birşey yapamayız ama bu şekilde istediğinizi kısmen sağlayabilirsiniz..

Terfi gruplarındaki hatanın nedenide buradaki 3.ü seçeneğin işaretli olmamasından dolayı kaynaklıyor ve kimse bu ayarlara dikkat edip ne olduğunu incelemiyor..

@xpserkan dediğinin mantığını bende uyguladım. Kayıt olurken cinsiyet tercihleri var ve bu zorunlu olarak görünüyor. Yani foruma kayıt olan ya bay yada bayan olarak kayıt yapabiliyor. Fakat sadece bayan ve bay grubu yok sitemde. Askeri rütbelere dayalı sıralamayla oluşturulmuş belirli kriterlerle terfi edilebilecek gruplar var. Ben bay ve bayanlar için oluşturduğum grupları sırf onlara özel alanlarda zıtlarıyla engellemek için oluşturdum ve ikincil grup olarak görünmesini ayarladım. Yani kullanıcı (atıyorum) Albay rütbesine sahip olduğunda Albay grubuna girmiş oluyor ama ister yeni üye olsun ister moderator olsun yani hangi grupta olursa olsun baylar kulübü grubu veya bayanlar kulübü grubunda bulunmalı. Bu baylar ve bayanlar gruplarını da ikincil olarak ayarladığım için belki bunun bi etkisi vardır diye sordum. Senin dediğin yolun aynısını uyguladım zaten mantık belli fakat sadece 3.seçeneği işaretlemedim. Dikkatimden de kaçmadı aslında ama ben onu farklı algıladım sanırım yeni olduğum içinde emin olamadım ve işaretlemedim. Şimdi denicem umarım olur.
@xpserkan ,@naklow12 yardımlarınızdan ötürü teşekkürler uğraştırdıysam kusura bakmayın.

Edit: @xpserkan bana caps attığın o resim hangi sürüme ait ben 1.6.4 sürümünü kullanıyorum ve farklı o caps attığın yer. Yani ben farklı algılamamışım daha değişik bir bilgi var 3.seçenekte. Bilgi verir misinn zahmet olmazsa?
Buyur bende görünen şekliyle caps:
caps2.jpg