MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mybb'nin orjinalini kullanmak daha mı güvenli?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
Arkadaşlar bugün tesadüfen biri ile seo hakkında konuşuyordum.Konu konuyu açtı eskiden hackerdım dedi.(Ne kadar doğru bilemem).İnterpole bile hack bastıklarını söyledi.Tabii benimde daha 2-3 gün öncesinde sitem hacklendiği için kendisine sorular sordum.MyBB'nin zayıf bir sistem olduğunu söyledi.Ben bir vb sitesini hacklemek için 2 hafta uğraşmıştım dedi.Ve senin Mybb Türkçe mi dedi?Bende evet dedim.Dediki tabii hacklenirsin.Orjinal MyBB kullan dedi.Orjinal bir scripti hacklemek her babayiğidin harcı değil dedi.Merak ettiğim özellikle MyBB hakkında çok bilgisi olan Xpserkan'a sormak istiyorum.Söyledikleri ne kadar doğrudur?Ve söylediği gibi orjinal MyBB daha mı güvenli?

Teşekkürler.
ne demek "Ve sen Mybb Türkçe mi dedi? Bende evet dedim" orasını anlamadım ?
Güvenli olsun diye ingilizcemi kullancaz napcaz
Kardeş anladığım kadarıyla Türkçeye çevirirken açıklar oluyormuş.Bende tam anlmadım o yüzden konu açtım ama dediği Orjinal kullanmazsan tabi hack yersin ve orjinal scprti her babayiğit hackleyemez dedi.
Kim onu size diyen arkadaş hocam ? türkçe çeviri ile orjinal arasındaki fark nedir ? arkadaşınız gelsin bunu açıklasın önce...

Delinin biri kuyuya gene taş attı , işin yoksa çıkar çıkarabiliyorsan.. Herkesin dediğine bakarsanız eğer sanalda yazılım kalmaz dı...
Hocam o Türkçe çeviri ile alakalı demedi ama bildiğim kadarıyla sadece forumun dili değişiyor yani benim anladığım o.Ayrıca arakadaşım değil tanımam etmem.Eğer alakası yoksa bende Türkçe sürümde kalayım.Orjinal kullanayım diyordum bunları duyduktan sonra.
Hocam zaten orjinal paket ile bizim işimiz yok ki, biz sadece english klasörünü alıp , türkçeye çeviriyoruz ve paketin içine turkish diye klasör oluşturup ilave ediyoruz.
Yani ha hasan kel , ha kel hasan oluyor..

Fark nedir ?
Bilmiyorum hocam bu hacker benim aklımı karıştırdı o yüzden zaten bende konu açma gereği duydum.Yinede ben yarın xpserkan hocamdanda bu konu hakkında yorum almak istiyorum.
Sayfalar: 1 2 3