MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: RSS NEDİR?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
RSS NEDİR? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

RSS çeşitli internet siteleri tarafından yayınlanan haber vb. içeriğin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan yeni bir içerik besleme yöntemidir. RSS Real Simple Syndication, RDF Site Summary veya Rich Site Summary (Zengin Site Özeti) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. ''XML'' biçiminde olan ''RSS'' dosyaları ilk olarak ''NetScape'' firması tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. ''RSS'' dosyalarının kullanımı her geçen gün artarak yaygınlaşmaktadır.
76180913982745174175.jpg
(Rss Nedir?)

RSS yöntemini destekleyen sistelerin hazırladıkları ''XML'' biçimli dosyalara bir çok programla erişmek mümkündür. ''XML okuyucusu'' olan bu programlar, ''web gezgini'' veya ''e-posta'' istemcisi olabileceği gibi sadece ''RSS'' içereriği izlemek için hazırlanan masaüstü programları da olabilir.

RSS ikonu'nu (rss_button.gif) gördüğünüz herhangi bir yerde, RSS verilerini RSS istemcinizi kullanarak alabilirsiniz.

Genel olarak, ''RSS'' verilerini, ''XML dosyaları'' olduğu için ''Internet Explorer'' içinden görebilirsiniz. Ancak sayfayı devamlı yenilemek ve ''RSS'' verilerini bu şekilde izlemek çok da verimli bir yöntem değildir. Bunun için pek çok insan, bazı ''RSS istemcileri'' kullanarak ''RSS'' verilerini takip eder. RSS veri "toplayıcıları", RSS verilerini toplamanız ve takip etmeniz için uygun arabirim sunarlar.

Ayrıntılı Bilgi İçin:
Bkz:
tr.wikipedia.org/wiki/RSS Dahili url link - internal url
rss'nin faydalarını saymakla bitmez ama en güzel yönü; forumunuzdan, wp'ye rahatlıkla konu(lar) çekebilirsiniz. paylaşım için teşekkürler serkan abi.
Rica ederim,kesinlikle sana katılıyorum zaten ''wordpress'' gibi Kişisel veya genel ''blog siteleri'' olanlar özellikle ''Rss'' yöntemlerini kullanıyor,bence Konu Çekmenin en mantıklı ve sağlıklı yolu budur.
sağol abi rss nedir açıkcası bilmiyodum bilgim oldu eline sağlık Gülümseme
Eskiden blogumda kullanıyordum forumdaki istediğim bir bölümü rss yöntemiyle gösteriyordum,bilgi için sağol hocam.
Bir Sitenin Rss'sini Nasıl Bulabilirim?

Bazı Forum Sitelerinde Kategorileri Rss Tuşuna Basıyorum ordaki linki kopyalıyıp sitemdeki rss konu çeken yere yapıştırıyorum fakat 1 tane bile konuyu çekmiyor ama çok bilinen sitelerdeki[milliyet,hürriyet vss..] onlardan çekiyorum anında 25 tane geliyo :S Neydi Acaba ?
Çözdüm En Altta Rss Beslemesi Diye Bişey Varmış Gülümseme