MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ek / Addon Domains Oluşturma İşlemi - [Resimli]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Cpanel'den Ek Domain / Addon Domains Oluşturma İşlemi - [Resimli + Yazılı Anlatım]

MyBB Var Olan Sitenin Yanında Yeni Bir Domain + Forum Oluşturma

Cpanel 'e host bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz. Domains başlığı altından Addon Domains sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekrandan Create an Addon Domain yazılı alanda bulunan tüm alanları eksiksiz dolduruyoruz ve Add Domain sekmesine tıklıyoruz. Bu sayede hostumuza var olan domain dışında yeni bir domain oluşturmuş olduk. Bu işlemleri yaparken FTP yoluna dikkat ediniz. Eklediğiniz isim FTP ana dizinizde gözükecektir. İşlemler sonrası FTP adresinizi açarak mybb kurulum dosyalarını atıp aynı şekilde install yaparak forumunuzu oluşturabilirsiniz.

04744231644884937251.png
02672119826252587684.png
Teşekkürler sarp, bu arada domain hakkında kısa bir açıklama yapalım, böylece bilmeyenler için güzel ve açıklayıcı bir cevap olur..

Addon domain Nedir?
cPanel'de eklediginiz hesap içerisinde kendisine özel bir klasör oluşturarak ayrı bir hostta barındırılıyormuş gibi çalışmasını sağlar.

Örnegin; mybb.com.tr cPanelinden eklenen bir addon domain site.com olursa ve dizin forum olarak belirtilirse mybb.com.tr/forum seklinde açılan site, site.com seklinde direk olarak çalışacaktır..
Anlatım için teşekkürler Göz Kırp