MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mesajların Altında Kaynak Belirtme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bu sitede olduğu gibi her mesajın altına kaynakçayı nasıl eklerim ? Dağıtımda mı bilmiyorum ama kendim bulamadım Gülümseme

Yani Şu Bölüm:

86541257790003802310.jpg

Teşekkürler...

Şimdi, eğer sitenizde google seo eklentisi kurulu ise kullanacağımız kodlar konu araçlarındaki kodların aynısı olacaktır yani aşağıdaki gibi:

Kaynak için kullanacağımız kod zaten gördüğünüz gibi basit bir html link kodudur.
Kod:
Kaynak: <a href="http://www.mybb.com.tr/" title="MyBB - Php ve MySQL tabanlı, MyBB forum scripti için Türkçe  destekle beraber, eklenti, kurulum ve tema hizmeti veriyor.">wWw.MyBB.Com.TR</a><br />

Kategori için kullanacağımız kod aşağıdaki gibidir, fakat bu kod postbit şablonuna eklenince kategoriyi görmüyor, çünkü postbit şablonuna bağlı php dosyasında yolu ve kodu yok.
Kod:
Kategori: <a href="{$navbits[4]['url']}" title="{$forum['name']}">{$forum['name']}</a><br />

Konu linki kodumuz oldukça basit ve sağlam bir şekilde çalışıyor. Bazı forumlarda geç işlem görsede sonuç olarak konu linki kodumuz aşağıdaki gibidir.
Kod:
Konu: <a href="{$navbits[4]['url']}" title="MyBB - {$thread['subject']}">{$thread['subject']}</a><br />

Bu kodları showthread şablonuna ekleyince tüm linkleri doğru bir şekilde çalışıyor fakat showthread şablonunda kodu çıkması gereken yeri ayarlama sorunu var, bu yüzden kodlarımızı temaya göre mesaj altında çıkması için ya postbit şablonuna eklemek zorundayız yada postbit_classic şablonuna fakat üst kısımda da belirttiğim gibi kodları buralarda kullanınca sadece kategori sayfası için olan link çalışmıyor..

Peki bunun çözümü yok mu? Mutlaka olacaktır ve dediğim gibi üzerinde çalışıyorum, gerekirse kodların çalışabilmesi için özel bir şablon ekleriz yada doğru olarak çalıştığı yere montalamaya çalışırız.

Önerileri olan varsa buyursun, kodlar üsteki gibidir deneyin test edin birlikte çözelim..

Bu arada kategori için eklenen {$navbits[4]['url']} kodunu şu şekilde {$navbits[3]['url']} yaptığımızda normal olarak görmesi gerekirdi fakat yine çalışmadı ..
Serkan abi verdiğin kodları ekledim mesajın altında kategori , konu ve kaynak problemsiz şekilde çıktı .
Php bölümündeki konuya baktım kategori php yazıyordu bu kodlarda sorun yok ki ?
Pardon konuyu incelememişim dediğiniz gibi link sorunlu bende üzerinde çalışacağım. Eğer gelişme olursa haber ederim.
(11.10.2011, Saat: 20:11)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
Bu arada kategori için eklenen {$navbits[4]['url']} kodunu şu şekilde {$navbits[3]['url']} yaptığımızda normal olarak görmesi gerekirdi fakat yine çalışmadı ..

Evet, mesela benim sitede fark etti.
{$navbits[4]['url']}: Aynı Konuya Yönlendiriyor.
{$navbits[3]['url']}: Sayfayı konunun ilk mesajına çıkarıyor.

Bende böyle oldu Gülümseme

Şöyle yaptım ;

Bilmem fazlamı uyanığım artık Sırıtmak

Admin KP / Temalar & Şablonlar / Postbit Şablonlar / postbit_signature

En üstüne bu kodları monteledim. 2 tanede <br> <br> boşluk verdim.

Hem mesajlarda hemde normal konularda çıkıyor ama imza kullanmayan üyeler için durum farklı tabii Sinsi