MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Admin Panel İçin Güvenlik Yöntemleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
MyBB Admin Kontrol Paneli İçin Güvenlik Önlemi Yöntemleri

Tüm MyBB Sitelerinin orjinal admin panel konumu ;

Kod:
www.siteadı.com/admin

olarak belirgenleşir ve sitelerin hacklenmesi durumunda bu yol kullanılır..

biz bu yapacağımız işlem ile "admin" yolunu değiştireceğiz ve sitemizin güvenliğini biraz daha arttıracağız..

öncelikle FTP adresimize giriyoruz ardından inc/init.php dosyasını bularak notepad++ ile açıyoruz

Kod:
’ $config[’admin_dir’] = "admin" ’

kodu buluyoruz ve "admin" yazan yeri isteğimize göre değiştiriyoruz örneğin "login" olarak değiştirelim..

ardından ;

inc/config.php dosyasını bularak notepad++ ile açıyoruz

Kod:
’   $config[’admin_dir’] = "admin" ’

bu koduda yine üstte yaptığımız gibi isteğimize göre değiştiriyoruz fakat init.php de ki isim ile aynı olmak zorundadır ( örneğe göre login yapıyoruz yine )

son olarak FTP root kısmına yani forumumuzun kurulu olduğu yere gelerek "admin" klasörünün adını init.php ve config.php de verdiğimiz isime uygun olarak değiştiriyoruz ( örneğe göre login yapıyoruz yine )

artık panelimiz ;

Kod:
www.site.com/login

olmuş oluyor ve işlemimiz tamamlanmıştır Göz Kırp

Not : örnek olarak "login" yaptım siz bunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz..

Ayrıca CPanelden Admin Panelinize Şifre Koyabilirsiniz :

Teşekkürler yeni yeni bilgiler ediniyoruz sayende.
Teşekkürler Sarp. Sanırım konunun yeri güvenlik bölümü. Güvenlik bölümüne Taşıyorum
Teşekürler işime yaradı artık dahagüvendeyim Gülümseme
ttf olarak koydum...url de ttf gözüküyor fakat index e girmiyor :/
(01.11.2011, Saat: 17:02)Berat ALDIRMAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]ttf olarak koydum...url de ttf gözüküyor fakat index e girmiyor :/

Tüm adımları harfiyen uygulayınız. Tek bir harf hatası olası sorun demektir. Tekrar kontrol ediniz.