MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Google Seo Sorunları Çözümleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
MyBB 1.4.x - 1.6.x Google Seo Sorunları Çözümleri

Hata :

URL ayarlarınızın tam anlamıyla çalışabilmesi için Google Seo uyumlu, inc/functions.php dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için Belgeyi inceleyiniz.

Çözümü :

MyBB Full Google Seo (1.1.13) functions.php Dosyalarında sürümünüze uygun dosyayı indirerek siteadınız.com/inc/ içerisine yollayınız. Üzerine yazmayın. Üzerine yazdığınız takdirde hata alabilirsiniz. Bulunan functions.php dosyasını silerek indirdiğiniz functions.php dosyasını yollayınız

Hata :

Google Seo 404 Not Found - Belirtilen Konu Mevcut Değil Hataları

Çözümü :

Google Seo kurulumunda URL yapılandırmanızda sorun var demektir. URL Ayarlarınızı verdiğim linke göre baştan yapınız. Plugin yönetiminde aldığınız hataları yine seo nuzu kurarken yaptığınız gibi .htaccess dosyasına gönderiniz.

Hata :

Google Seo Ayarları yaptıktan sonra plugin yönetimde hata kodları çıkıyor - .htaccess Sorunu

Çözümü :

.htaccess chmod değerini 777 yapınız. Yazma işlemini verdikten sonra plugin yönetimde çıkan kodları seo ile beraber ftp adresinize gönderdiğiniz .htaccess dosyasına ekleyiniz.

Hata :

Google Site Araçlarında Sitemap Gönderme Sorunu

Çözümü :

Bu sorun zaman zaman bizdede oluyor, bunun için size şöyle bir öneride bulunabilirim:
İlk önce ana sitemap adresini yeniden gönderin yani:

Kod:
http://siteadı.com/sitemap-index.xml

Daha sonra çarpı işareti olan sitemapı yeniden gönderin. Hemen değişme olmayabilir bir süre bekleyin

Sitenizi değerlendirme açısından google a bir talep gönderebilirsiniz

Aşağıdaki adresten taleb yollama sayfasına ulaşabilirsiniz

Sayfaya ulaşabilmeniz için; (google'da giriş yapmış olmanız gerekiyor)

Kod:
https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr

Hata :

Yönlendirme geçersiz sayfa, döngü sorunu

Çözümü :

404, Meta ve Redirect ayarlarını tekrar kontrol ediyoruz. Burda vermiş olduğu hata söylediğim 3 ana seo ayarlarını açmanız olacaktır.

Hata :

Eski SpiceFuse Seo URL'ler Yeni Google Seo Linklerine Yönlenmiyor

Çözümü :

Vermiş olduğum kodları .htaccess dosyasına en altına ekleyiniz

Kod:
# //seo_mod_start
RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)-t-([0-9]+).html(.*)$ showthread.php?tid=$2$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-t-([0-9]+)-([0-9]+).html$ showthread.php?tid=$2&page=$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-f-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-u-([0-9]+).html$ member.php?action=profile&uid=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^members/(.*)-([0-9]+).html$ member.php?action=profile&uid=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)/(.*)-f-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-f-([0-9]+)-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2&page=$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-f-([0-9]+)-([a-z]+)(-|-[a-z]+)-([0-9]+)-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2&sortby=$3&order=$4&datecut=$5&page=$6$7 [L]
RewriteRule ^(.*)-a-([0-9]+).html$ announcements.php?aid=$2 [L]
# //seo_mod_end

Eğer bu işe yaramıyorsa bunları ekleyiniz ;

Kod:
# //seo_mod_start
RewriteEngine On
# Uncomment the following and add your forum path if rewrites arent working properly
#RewriteBase /mybb/
RewriteRule ^index.html$ index.php [L,NE]
RewriteRule ^(.*)-t-([0-9]+).html(.*)$ showthread.php?tid=$2$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-t-([0-9]+)-([0-9]+).html$ showthread.php?tid=$2&page=$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-f-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-u-([0-9]+).html$ member.php?action=profile&uid=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^members/(.*)-([0-9]+).html$ member.php?action=profile&uid=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)/(.*)-f-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-f-([0-9]+)-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2&page=$3 [QSA,L]
RewriteRule ^(.*)-f-([0-9]+)-([a-z]+)(-|-[a-z]+)-([0-9]+)-([0-9]+).html(.*)$ forumdisplay.php?fid=$2&sortby=$3&order=$4&datecut=$5&page=$6$7 [L]
RewriteRule ^(.*)-a-([0-9]+).html$ announcements.php?aid=$2 [L]
Ellerine sağlık tamda bununla uğraşıyordum bu saatte. Hata alıyordum bir türlü çözememiştim. Çok işime yaradı Gülümseme

Teşekkürler Gülümseme
eline sağlık kardeşim google seo sorunlarını çözemeyen arkadaşlarımızın işine çok yarayacaktır Gülümseme
PHP Kod:
http://www.domain/Thread-gercek-dostluk 

benim sitemdeki linkler yukarıdaki gibi çalışıyor. ve bu şekilde indexlenmiş 82.000 sayfam var. ama ben bu linkleri aşağıdaki gibi değiştirmek istiyorum.bunun bana faydası ve zararları ne olur acaba? ve yukarda anlattığınız işlemi yapmam yeterlimidir bunun için

PHP Kod:
http://www.domain/konu-gercek-dostluk.html 
Makale İçin Teşekkürler Sarp. Çok Kaliteli Bir Yazı Olmuş
hocam seo'da herşey çalışıyor ancak.üye profillerinde 404 sayfası oluyor. .htacces den gerektiği gibi güncelledim değiştirdim.naptıysam olmadı.
(13.08.2011, Saat: 20:02)fugiboys Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]hocam seo'da herşey çalışıyor ancak.üye profillerinde 404 sayfası oluyor. .htacces den gerektiği gibi güncelledim değiştirdim.naptıysam olmadı.

Üye Profili Şablonlar Sağ Ok member_profile şablonunu orjinale çeviriniz
Sayfalar: 1 2