MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Üye aktarma sorunu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba,

Üye aktarma sorunu yasiyorum...
PHP Kod:
#1054 - Unknown column 'thx' in 'field list' 
google'de arama yaptim fakat bir sonuc bulamadim. N
Ne yapmaliyim?

10366277097963836331.jpg
Hocam siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuzda bu hatalar oluşuyor ?

Üye hesap birleştirmesi mi yapıyorsunuz ?
Eski forumdaki üyelerini yeni forumuna tasimak istiyorum...
(20.04.2012, Saat: 19:44)ReDMaD Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Eski forumdaki üyelerini yeni forumuna tasimak istiyorum...

Hocam bunu baştan neden yazmıyorsunuz ki ?

Şimdi bu şekilde taşıma olmaz. Siz hangi tabloları aktardınız önce bunları yazın?

Aktarılması gereken 4 tablo mevcut..

66425415142031090310.png

Sizdeki hatanın nedeni => mybb_userfields tablosunu aktarmamış olmanızdır..

Bu sorunu çözmek için önce aktarma yapmak istediğiniz veritabanındaki => mybb_userfields tablosunuz boşaltamanız gerekir.

61787423733713802678.png

Daha sonra, mybb_userfields tablosu haricindeki diğer 3 tabloyu aktarın tamamdır..

Son olarakta grup ve grup ''title'' başlıklarını aktardıktan sonra düzenlersiniz..

Ayrıca bu işlemi en iyi merge sistemi Dahili url link - internal url ile yapabilirsiniz..
Hocam nasil yapicagim? mybb_user tablolarini tek tek mi alicagim?
Video veya resim anlatim yapabilirmisin?
Denedim fakat ayni sorun yine cikti...
PHP Kod:
-- -- Tablo döküm verisi `mybb_usergroups` -- INSERT INTO `mybb_usergroups` (`gid`, `type`, `title`, `description`, `namestyle`, `usertitle`, `stars`, `starimage`, `image`, `disporder`, `isbannedgroup`, `canview`, `canviewthreads`, `canviewprofiles`, `candlattachments`, `canpostthreads`, `canpostreplys`, `canpostattachments`, `canratethreads`, `caneditposts`, `candeleteposts`, `candeletethreads`, `caneditattachments`, `canpostpolls`, `canvotepolls`, `canundovotes`, `canusepms`, `cansendpms`, `cantrackpms`, `candenypmreceipts`, `pmquota`, `maxpmrecipients`, `cansendemail`, `maxemails`, `canviewmemberlist`, `canviewcalendar`, `canaddevents`, `canbypasseventmod`, `canmoderateevents`, `canviewonline`, `canviewwolinvis`, `canviewonlineips`, `cancp`, `issupermod`, `cansearch`, `canusercp`, `canuploadavatars`, `canratemembers`, `canchangename`, `showforumteam`, `usereputationsystem`, `cangivereputations`, `reputationpower`, `maxreputationsday`, `maxreputationsperuser`, `maxreputationsper[...]

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' 
Bence sen üye aktarma işlemini merge ile yap. Bu şekilde sen çok zorlanırsın. Merge ile basit bir şekilde üyeleri aktarabilirsin.