MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: subdomain + üye giriş köprüsü + cpu hakkında ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba Arkadaşlar Başlıkta Belirttiğim Gibi Sizlere Biraz Fantastik Gelebilir Ancak Benim Hep Merak Ettıgım Bır Sıstemdır... Hemen Açıklayayım:

site1.mybb.com
site2.mybb.com
site3.mybb.com
......
Site50.mybb.com

Yani Bir Site ve Bu Sitenin Subdomainleri 50 Tane Olsa (Bu 50 Tanesi wordpress yada kodlama site de olabilir ve Hepsı Bırbırınden Farklı Icerıkte Yanı Bırı Haber, Biri Video vs vs) Benim Merak Ettiğim Şey Bu 50 Subdomain İçin Tek Bir Üyelik Sistemi Yapabiliyormuyuz? Yani site1.mybb.com dan Üye Olan Bir Kişi site50.mybb.com da da Ayrıca Üye Olmadan ve Üye Girişi Yapmadan Gezip Paylaşım Yapabilir mi?

Ayrıca Merak Ettiğim Başka Bir Konu Bu Kadar Subdomain Üzerinde mybb, wordpress yada kodlama Site Kursak Kaldırabilir mi? Çok mu Zor Olur?

Bildiğim Kadarıyla wordpress te Cpu Acısından Zorlama Olur Dıye Tahmın Edıyorum Ama mybb ve Kodlama Sıtelerde Durum Ne Olur?

Vds Kaldırır mı Yada Kıralık Sunucu mu Gerekır? Örneğin Günlük 250k 300k Girişi Var Diyelim?
Hayırlı Geceler...

Edit: xpserkan => Başlık düzenlendi..
Öncelikle başlıkları mümkün olduğunca konu ile alakalı yapalım hocam, aramalarda o şekilde bir başlık işimize yaramıyor.. Utangaç

Şimdi, 50 tane wp kurdunuz 1 tane mybb ya da 25 wp + 25 mybb kurdunuz diyelim. Bunların hepsini köprü eklentileri ile birbirine bağlamanız gerekir. WP ile mybb için köprü eklentisi var ancak 50 siteyi birbirine bağlamak ölüm olsa gerek..

Ve bu kadar scripti zaten vps kaldırmaz kaldırır aslında ama cpu bırakın artık beni gideyim der.. Göz Kırp iyi bir sunucu kiralarsanız eğer sorun olmaz kolay kolay zaten.

(17.04.2012, Saat: 02:59)xpserkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Öncelikle başlıkları mümkün olduğunca konu ile alakalı yapalım hocam, aramalarda o şekilde bir başlık işimize yaramıyor.. Utangaç

Şimdi, 50 tane wp kurdunuz 1 tane mybb ya da 25 wp + 25 mybb kurdunuz diyelim. Bunların hepsini köprü eklentileri ile birbirine bağlamanız gerekir. WP ile mybb için köprü eklentisi var ancak 50 siteyi birbirine bağlamak ölüm olsa gerek..

Ve bu kadar scripti zaten vps kaldırmaz kaldırır aslında ama cpu bırakın artık beni gideyim der.. Göz Kırp iyi bir sunucu kiralarsanız eğer sorun olmaz kolay kolay zaten.

Başlık İçin Kusura Bakmayın Hocam.. Gülümseme

Çok Teşekkür Ederim Cevabınız İçin Gülümseme Merak Ettiğim Bir Konuydu Gülümseme

Rica ederim hocam, dediğim gibi bu kadar yazılımı kullanmak için iyi bir sunucu kiralamak gerekir, özellikle wp sistemi cpu olayında mybb'den biraz daha önde gidiyor gibi.. wp eklenti olmadan kullanınca pek fazla cpu yemez hatta hiç yemez, ancak bazı eklentileri epey cpu harcıyor.. MyBB'de öyle sayılır, sohbet, (Chatbox) , (MyShoutbox) eklentileri , gelişmiş genel bakış (Prostats) , (Changstats) eklentileri, bunlar hep cpu düşmanıdır bunlar..

Ne kadar az eklenti o kadar yüksek performans demektir.. Tabi bunun yanı sıra yine en önemli rolü sitenin tasarımını oynar, ben mybb.com.tr tasarımı baştan aşağı yakında yeniliyorum artık cpu sinyal vermeye başladı.. Göz Kırp
Alıntı:Merhaba Arkadaşlar Herkese Kolay Gelsin...

Benim Gecen Sene Nisanda Açtığım ve Aralık'a Kadar 6000 Civarı Uyem Olan ve Sitede Eklenti Olarak Kılavuz vb Dosyaları Paylastıgım (Bu Dosyaların Toplam Boyutu 80 mb Gecmez) Mybb Tabanlı Bir Sitem Vardı. Yalnız Sürekli Hata Alıyordum Site Trafiğim 30gbydı Sınav Zamanları Sıteme Gunluk 1000-1500 Tekil Giriş Yapılıyordu Yalnız Sitem Eğer 3 Gün Açıksa 1 Gün Kapanıyordu Host Firması ''Barındırdığımız Diğer Sitelere Zarar Veriyor Fazla Trafik Yiyor, Üyeleri Konulara Abone Yaptığım Icın Mail Gondermesınden Dolayı Sıstem Kasılıyor vb vb'' Dıyerek Sıtemı Sureklı Kapatıyordu Adamlarla Kanlı Bıçaklı Olduk... 30 Gün Dolmadan Trafıgım Doluyordu Sıteyı Kapatıyorlardı Yada Trafıgı Beklemeden Sıteyı Kapıyorlardı Sıstemı Kasıyor Dıyerek... Bu Yuzden Gunde 80-90 Uye Geldıgı Zamanlarda 20-25 Gun Sıtem Kapalı Kaldı... Daha Sonra vbulletine Geçtim Ancak vbulletini Sevemedim Bir Türlü Şimdi Tekrar mybbye Geçip Site Kapasıtesını Artırmayı Düşünüyorum Ancak Bu Cpu Yorması Site Kapanması vb Olaylardan Dolayı Dılımın Yanmıs Olması Sebebıyle Çekincelerim Var.

Konunun Özetine Gelirsek Her Zaman Merak Ettiğim Bir Şeydir Dikkat Ettim de Büyük Siteler mybb Kullanmaz Genelde 1.000.000 Üyeli Bir Site mybb Tabanlı Olursa Bu Siteye cpu vb Seyler Yeter mı. Bu Sıtenın Ne Gıbı Dezavantajları Olur. Benım Hedefledıgım Uye Sayısı Bu Kadar Degıl Ancak Uye Sayısı Artınca Sonuc Ne Olur Onu Merak Edıyorum...

Özellikle xpserkan Hocam Sürekli MCTR'yi Güncelliyor Sürekli Bakıma Alıyor Bunda Yapılan Saldırılar Dısında Uye ve Mesaj Sayısı+ Trafık vb Seylerın Bu Yenıleme Calısmalarına Etkısı Oluyor mu Yanı Bunlar Yuzunden Yaptıgı Calısmalar Yasadıgı Sorunları Yazarsa Sevınırım...

Kusura Bakmayın Bıraz Uzun Oldu Ama Şimdiden Yardımcı Olacak Arkadaşlara Teşekkür Ederim...

Bu Konuda...

Tam Ben Sıze Soracaktım Ilk Kelımelerı Okuduktan Sonra Gülümseme Hatta Bir Konumda Sizden Bahsetmıs Yardım Beklemıstım Ancak Sızden Cevap Gelmemıstı Gülümseme Bıldıgım Buyuk ve Sureklı Zıyaretcı Alan mybb Sıtelerının Basında Gelıyorsunuz Ozellıkle Cpu Sorununu Merak Edıyordum Bende Gunluk 1k da Sıte Hata Verıyordu...

Ayrıca Temayı Baştan Aşağı Yenılemeyı Dusunuyorum Demıstınız Suan kı Temayı Ne Yapmayı Dusunuyorsunuz Gülümseme Gülümseme Gülümseme Çok İyi Bir Tema Her Yerinde El Emeği Var Kendini Belli Ediyor...

Bir de Hocam Sız Hostta mı Barındırıyorsunuz Yoksa vps vds Falan mı?
Vala şuan ki temayı 3 kişiye sattım ve sattığım 3 siteden 2 tanesi kapandı, sadece 1 tanesi devam ediyor sattığım tema ile..

Eğer isteyen olursa satarım temayı.

mybb.com.tr vds sunucusunda barınıyor hocam, vds kiraladım mecbur anca yetiyor valla Göz Kırp

Siteyi sürekli neden kapatıyorum onuda yazayım size; Ben genelde veritabanı optmize yaparım günlük olarak. loglara bakarım nerede ne hatası var, en çok hangi dizin sorgu harcıyor cpu neden bu kadar harcanıyor diye didik didik dolanıyorum Utangaç sonra hatayı tespit edip yada edebilirsem Sırıtmak onarmaya çalışıyorum. Zaten bizim şuan da en çok yaşadığımız kasıntı sorunu temadan dolayı oluşuyor, site hiti fazla olunca giriş/çıkışlar malum kasmalar da artıyor ne yapacaksın ? ya default temayı kullanacaksın yada yeni bir tane basit tema yapacaksınız ya da... kasılarak hizmet verip devam edeceksin..

Ben sitede fazla eklenti kulanmıyorum şuan mybb.com.tr toplam yüklü ve aktif çalışır durumda olan 5 eklenti var, millet şimdi bakıyor sitede çok özellik var ve bunları eklenti biliyorlar ama yanılıyorlar. Nasıl ki pro paket sistemini hazırlayıp sizlere sunduysam kendi sitemiz / mybb.com.tr içinde ayrı paket hazırlayıp kullanıyorum..
Burada yanlış anlaşılma olmasın sakın, neden kendine ayrı paket yapıyorsun diyenler olacaktır. Ben isterseniz kullandığım paketide paylaşırım ancak güncelleme yaparken kapımı çalmayacak kimse, nerede ne dosyası var, neresi değişmiş herkese oturup anlatmaya kalkarsam vay halime.. Utangaç
Valla Hocam Teman Dört Dörtlük Bir Tema Ancak Sen vds Ile Cpuyla Zor Başa Çıkıyorsan Bızım Gıbıler Hostta Hiç Başa Çıkamaz Gibi Görünüyor Gülümseme

Vala Hocam Açık Soyleyım İnşallah Bu Güncelleme ve Yeni Temayı En Kısa Zamanda Bitirirsiniz Çünkü Siteye Tıkladığımda Açılacak mı Açılmayacak mı Diye Düşünmeden Edemiyorum Gülümseme

Benim Sitem Şuan wordpress+vbulletin (Önceden mybb idi) Şimdi Tekrar mybbye Dondurecem Aşırı Cpu Sorunu Var mybbden vbulletıne Gecme Nedenımde Oydu. Şimdi Mybbye Gecınce Default Tema Kullanmayı Dusunuyorum wordpressi Napacam Onu Kara Kara Dusunuyorum Gülümseme En Korktugum Sey Cpudur Gülümseme

Ayrıca Hocam Fazla Eklentı Kullanmadıgını Yazılarından Az Cok Fark Ettım Cunku Kod Bılgın Var Çoğunu Kodluyorsun Zaten Herkese de Aynı Tavsıyede Bulunuyorsun Kod İle Yapacakları Eklenti İle Yapmayın Diye. Gerçekten Türkiye'deki mybb Üzerindee Başta Senin ve Diğer Yönetici Arkadaşların Emeği Çok Büyük... Sağolun Gülümseme
Sayfalar: 1 2