MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sitemap Uzunluğu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Kod:
http://www.alemcigenclik.net/sitemap-index.xml

70307577620251709860.png

Sitemap kısmı aşağı doğru çok uzadığı için time out hatası oluşuyor arkadaşlar. Çünkü mevcut hostumda limit kısıtlıyıcı var cpu limitimi aşamıyorum bu bölümü kısaltmam lazım sitemap ayarlarında bir bölüm var 1000 yazıyor fakat o sayıyı küçülttüğümde bişey değişmiyor yeniden mi kurulum olması lazım acaba ordan ayarlamak için ? ? ?
Hosttunuzdaki sitemap dosyasının izinini 755 yapıp yeniden deneyiniz ayrıca birde deneme konu açıp sitemapa ekleniyor mu bakınız...

Sorun hala devam ediyorsa host yetkilisiyle görüşünüz.Çünkü siteniz adam olmuş yani host paketinizi yükseltin bence
konular mape ekleniyor ayrıca hostumun özellikleri yüksek zaten sitem adam olduğu için sitemap uzun... bu hosttan üstün vps var başka yolu yok.

sitemap dosyası nerde ?
Ana sayfa dosyasına eklediğiniz sitemap-index.xml dosyasının izinin 755 yapın ve tekrar deneyin.Ancak yeni konu açarak deneyin konular ekleniyor mu diye
sitemap-index.xml google seo nun yaptığı map ? ben dizine öyle bişey atmadım ki Gülümseme
Hocam ayarlardaki ''1000'' limiti zaten en düşük cpu için verilen değer yani varsayılan ayar ile oynanmaması büyük siteler için tavsiye edilmiyor eklenti yapımcısı tarafından..

Alıntı:XML Sitemap pagination
Set the maximum number of items that may appear in a single XML Sitemap before it is split (not counting optional forum/thread pages). Setting it too low will result in too many sitemaps, setting it too high may cause server load every time the sitemap is generated. If unsure, leave at 1000.

Eğer sunucunuzdaki 'Connection Timeout' limitini arttırma imkanınız varsa onu ayarlatın.

Çünkü tanıdığım büyük mybb forum sahipleri sizin yaşadığınız sorunları yaşamıyorlar ben görmedim şahsen. örnek bakınız..

Kod:
http://www.koreanturk.com/sitemap-index.xml

Gayet hızlı bir şekilde açılıyor ancak, sizin sitenizdeki durum ''zaman aşımı sorunu'' ve bazen açılıyor bazen de açılmıyor, eklenti ayarlarını olabildiğince detaylı Türkçe'ye çevirdim ''litespeed'' için de ayarlar mevcut ve ayarları tek tek incelemenizi tavsiye ediyorum..

Siz şimdi eklentiden ayar yaparsınız bir şekilde fakat, yarın tekrar aynı sorunla karşılacaksınız o zaman neyi düşüreceksiniz ?
80 saniye gayet yeterli diyor yeni host yolu gözüktü gibi Gülümseme