MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mybb Forum Güvenliği Hiçde İyi Değil
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
geçen siteme mybb sistemi kurdum daha sonrada bugün girdim baktım bide ne göreyim 2 kişi üye olmuşlar toplam 555 tane konu açmışlar 1 kerede yabancılar reklam dolu sonra şifremi girmek istediğimde yanlış şifre diyor şifremde çalındı ne yapayım yani sitemin adını yalnızca ben biliyordum bilgileri dahil nasıl olurda bulmuşlar nerden sızmışlar içeri anlamadım anlatırmısınız yenidenmi kurayım yoksa güvenlik için paket felan neler yapmak lazım of Üzgün?
Hocam siz gerekli önlemleri almamışsınız , sonra suçu mybb'ye atıyorsunuz. Madem öyle neden başkaları gelip bu şekilde yazmıyor ? Demek sorun sizde, önlemleri almıyorsunuz sonra sitem hacklendi, şifremi bulmuşlar, spam botlar konu açmış vs. vs diyorsunuz. Forumda güvenlik önlemleri için yüzlerce konu var, hiç baktınız mı onlara ? sanmıyorum, bence siz biraz forumda dolaşıp iyice bilgi sahibi olun hocam, kusura bakmayın..

Ayrıca ilk konunuzda böyle bir yaklaşım, çok ayıp çok..

http://destek.mybb.com.tr/mybb-guvenlik-...eri-forumu

spectra26

MCTR size paket çıkartıyor bunla yetinmiyor sitenizi korumanız için güvenlik önlemleri için uygulamalar yayınlıyor.Bunlara karşılık bir teşekkür etmek yerine MCTR'yi suçluyorsunuz.
Ayrıca burda sizin bu güvenlik önlemlerinin yanında pc'nizi de güvene almalısınız, çünki eğer varsa şifre çalınması bu anca öyle gerçekleşir...
Bunun gerçeklşmesinin birkaç nedeni var bunu neden direkt mybb ye kestiniz anlamıyorum örn.: Hosting sağlayıcınız ne kadar güvenli?

Mybb bugün bütün forum sistemlerini geçerek öne çıkması boşuna değil, ben bugün dostlarıma, yakınımdaki insanlara, müşterilerime ve herkese Mybb öneriyorsam bu boşuna değil.

Önce araştırma yapsaydınız tonla bilgi bulabilirdiniz, hangi sistemi kurarsanız kurun sadece kurmakla hiçbir zaman güvenliği sağlayamazsınız.
Serkan abinin dediği gibi ilk konunuz ayıp etmişsiniz..

Ayrıca Mybb güvenliği gereğinden fazla güvenli, neden güvenli diğer sistemlerde Mybb özellikleri yok..

Eğer sistemi iyi bilirseniz kimse sitenize birşey yapamaz, ha yeniyseniz gelen giden iki üç hafif "Shall" basar çökertir sitenizi.. eline alır..

Onun için uzman olun bu konuda hemen lap diye suçlama yapmayın ki yapamazsınız zaten öyle bir hakkınız yok..
ben suçlama yapmadım hemen üstünüze alınıyorsunuz ben sadece bunun neden olduğunu öğrenmek istemiştim sormak için böyle yazdım ayrıca üstüne alınan kişilerdende çok özür dilerim
ayrıca ben hiç bir şey bilmiyorum zten tmm bana programcı denmez okudğum halde bna eşşek denir Üzgün
beni yetiştiren hiç kimse yok ayrıca psikolojik sorunlarım var bir programcı her zman hasta olabilir ama hiç yardım edenim yok beni mybb de yetiştirmek varmı allah rızsı için zten zor okuom parm yok bali harçlığım çıksın bi tema satışı felan yapayımda Kafası Karışmış
ne haldeyim sizin haberiniz varmı birde gözleri bozdum tek başıma öğreneceğim diye birde kendimi suçlu hissediyorum şimdi böyle konu açtığım için çok çk çok özür dilerim.......