MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Büyük Mybb Sitesi Kurma ve Mybb Sistem Hataları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba Arkadaşlar Herkese Kolay Gelsin...

Benim Gecen Sene Nisanda Açtığım ve Aralık'a Kadar 6000 Civarı Uyem Olan ve Sitede Eklenti Olarak Kılavuz vb Dosyaları Paylastıgım (Bu Dosyaların Toplam Boyutu 80 mb Gecmez) Mybb Tabanlı Bir Sitem Vardı. Yalnız Sürekli Hata Alıyordum Site Trafiğim 30gbydı Sınav Zamanları Sıteme Gunluk 1000-1500 Tekil Giriş Yapılıyordu Yalnız Sitem Eğer 3 Gün Açıksa 1 Gün Kapanıyordu Host Firması ''Barındırdığımız Diğer Sitelere Zarar Veriyor Fazla Trafik Yiyor, Üyeleri Konulara Abone Yaptığım Icın Mail Gondermesınden Dolayı Sıstem Kasılıyor vb vb'' Dıyerek Sıtemı Sureklı Kapatıyordu Adamlarla Kanlı Bıçaklı Olduk... 30 Gün Dolmadan Trafıgım Doluyordu Sıteyı Kapatıyorlardı Yada Trafıgı Beklemeden Sıteyı Kapıyorlardı Sıstemı Kasıyor Dıyerek... Bu Yuzden Gunde 80-90 Uye Geldıgı Zamanlarda 20-25 Gun Sıtem Kapalı Kaldı... Daha Sonra vbulletine Geçtim Ancak vbulletini Sevemedim Bir Türlü Şimdi Tekrar mybbye Geçip Site Kapasıtesını Artırmayı Düşünüyorum Ancak Bu Cpu Yorması Site Kapanması vb Olaylardan Dolayı Dılımın Yanmıs Olması Sebebıyle Çekincelerim Var.

Konunun Özetine Gelirsek Her Zaman Merak Ettiğim Bir Şeydir Dikkat Ettim de Büyük Siteler mybb Kullanmaz Genelde 1.000.000 Üyeli Bir Site mybb Tabanlı Olursa Bu Siteye cpu vb Seyler Yeter mı. Bu Sıtenın Ne Gıbı Dezavantajları Olur. Benım Hedefledıgım Uye Sayısı Bu Kadar Degıl Ancak Uye Sayısı Artınca Sonuc Ne Olur Onu Merak Edıyorum...

Özellikle xpserkan Hocam Sürekli MCTR'yi Güncelliyor Sürekli Bakıma Alıyor Bunda Yapılan Saldırılar Dısında Uye ve Mesaj Sayısı+ Trafık vb Seylerın Bu Yenıleme Calısmalarına Etkısı Oluyor mu Yanı Bunlar Yuzunden Yaptıgı Calısmalar Yasadıgı Sorunları Yazarsa Sevınırım...

Kusura Bakmayın Bıraz Uzun Oldu Ama Şimdiden Yardımcı Olacak Arkadaşlara Teşekkür Ederim...
Limitsiz Trafik neden almadınız Hocam? Onca sıkıntı cektinizde..
1k Tekil 1.5k tekil cok değilki, Benim günlük 5k tekil, Hiç bir Sıkıntı Cekmiyorum Cok Şükür..
Hocam Sorun Trafikde Değildi Trafik Dolmadan da Kapanıyordu Şuanda Bayi Hosting Aldım 10GB Alan ve Sınırsız Trafik Var Ama Ben Trafik Dışındaki Cpu Ozellık vebenzeri Baska Nedenlerden Cekınıyorum...
Aslında Sizin Sorununuz Myßß ile Değilde hostingle alakalı biraz ?Gülümseme
Vbulletine gecince Bu Sorunlar Kalktımı? Sitede Cpu İle İlgili bir cok Konu Mevcut Onları İncelerseniz Faydalı Olur Cpu Oranını büyük ölcüde azaltırsınız, Ayrıca Kaliteli bir firmada barının,
Ben vbulletine Geçtiğimde Sunucumu da Değiştirdim Şimdilik Trafik vb Sorun Yok Ama Sevemedim Bir Türlü Zaten Geçişlerde Hata Yaşadım Linklerim Bozuldu Üyelerin İsimleri ve Türkçe Karekter Hataları Oldu Rezi Oldum Kısaca Gülümseme Şimdi Geri Dönsek Çekincelerim Var Sizleriinde Yorumlarını Istıyorum Bu Yuzden...
vbulletın ve vbseo lisansı al buyuk forum kurmak ıstıyor ısen mybb nın seosu malesef ben mybb kullanıcısı olarak diyorum 5 kurus etmez
Belki Doğru Söylüyorsunuz Ama Nedense vbulletin e Kanım Isınmadı Bır Turlu Bırde Benım mybb yı Sevmemın Ana Nedenlerınden Bırı Arama Motorlarını Uye Gıbı Gosterıp Konuları Zıyaretcılere Kapatma Olanagı Oldugu Icın Cok Sevıyorum Gülümseme Gülümseme
Sayfalar: 1 2 3