MyBB Destek Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: MyBB Komple Sıfırlamak , Reset
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Ben sitemi kople sıfırlamak istiyorum,yani bi nevi resetlemek gibi.

Fakat Üyeler,Konular,Mesajlar,Rep puanları vs. gitmesin.

Sadece tema eklentileri,admin panel ayarları falan sıfırlansın.

Komple DB'yi yedek alıp geri yüklediğimde herşey geri geliyor.

Bu istediklerimi yedeklemek için sorunsuz çalışacak şekilde hangi tabloların yedeğini almam yeterli.
Size gerekli cevap şurada verilmiş, neden aynı konuyu 2 kez açıyorsunuz hocam ?

http://destek.mybb.com.tr/mybb-mybb-yede...onusu.html

Açtığınız konuları biraz takip edin ve arama yapmayıda ihmal etmeyin lütfen.
Amacım aynı konuyu iki kere açmak değil.Sorunuma cevap bulamadım ve benim sormak istediğime karşılık farklı bir cevap verilmiş.Ayrıcada o konu kapatılmış.Ondan tekrar açma gereği duydum.

Orada yedek almaktan bahsediliyor,ben yedek alamayı biliyorum zaten,

Ben tamamını yedeklemek istemiyorum..Sadece üyeler,konular,mesajlar gibi.

Mesela tablolardan üyeleri sadece yedeklemek istesem üyelerin bağlı tabloalarda mevcut.

Tam olarak hangi toblaları yedeklemem gerektiğini soruyorum ama her seferinde farklı cevap veriliyor.

MESELE BU KONUDADA BİR ARKADAŞ AYNI SORU SORULMUŞ,Sizin tarafınızdan 12-13 tablo var denilmiş ama hangi tablolar işte?Yine tam anlamıyla bi cevap alınamamış.

http://destek.mybb.com.tr/mybb-mybb-ozel...?pid=65509
Bunu anlamak için phpmyadmin paneline girip tablo karşılıklarına bakacaksınız, değerleri 0 olanları bırakın , gerisini alın tek tek, ayrıca boşaltılması gereken tablolarda var, .

Şurada bakın adı geçen tablolarıda boşaltın değerleri sıfır olsun..

Sıfır olunca da onlarıda almıyorsunuz, biraz mantık yürütün zaten linkte vermişsiniz o konudan da sorabilirdiniz..

Yada kapatılan konunuzu rapor edip açtırabilirdiniz..
Her nekadar soruma yne cevap bulamamış olsamda,ilgilendiğiniz için teşekkürler
Hocam zor ve anlaşılmayacak birşey yok bunda, Cpanel'den/phpmyadmin paneline girin , forumun veritabanındaki tablo karşılıklarına bakınız sıfır (0) olanları almıyorsunuz, diğerlerini tablo içine girerek, üsteki ''dışarı aktar'' butonundan tek tek sırayla indiriyorsunuz..
Hocam ben zaten değeri sıfır olana tabloyu almamam gerektiğini ve tablo içeriğinin boş olduğunu biliyorum.

Ben gayet açık ve net anlatıyorum,fakat siz hiç bilmiyo muamelesi yaparak konuyu iyce komikleştiriyosunuz.

Örnekle açıklıyayım bari;

mesela mediapro_sites diye bir tablo var değeri 50 fakat bunun benim kurduğum bi eklentiyle geldiğini biliyorum,Ben bunun değeri 50 diye niye alayaım ki.

google_seo buda eklentiyle gelmiş bi tablo bunuda istemiyorum.

mesela mybb_templates değeri 1211 olmuş fakat normal sıfır kurulumda değer 590
ben bu tabloyu yüklersem tüm tema ayarları yne gelecek ..

Şimdi asıl anlatmak istediğimi bilmem anlatabildim mi?
Ben tertemiz ve sıfır kurulum yapacağım eklenti,forum ayarları,seo falan silinmiş olacak.

Sadece üyeler,konular,mesajlar,istatistikler,rap falan lazım..

Bunların bulunduğu ana tabloları soruyorum.Hangileri yeterli.
Sizin dediğiniz gibi her değeri sıfırdan farklı olanı alırsak sıfırlamanın ne anlamı kaldı ki?
Sayfalar: 1 2